Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tujafa ágat vagy gyökeret...

Toma781 kérdése:

Tujafa ágat vagy gyökeret lehet tenni akváriumba?

Figyelt kérdés
2019. jan. 31. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
Ne tegyél semmi olyat, ami eleve nem vízben volt, nem vízben terem. Viszont nemrég láttam a youtube-n valami hidropóniás rendszert, ahol egy édesburgonya (batáta) gumó alsó felét lógatták be a vízbe kb. 1 cm-re, az ott szépen meggyökerezett, a gyökérzet tisztította a vizet, a levegőben levő részeken meg kihajtottak a rügyek és meglevelesedett kis növénykék lettek rajta.
2019. jan. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Salx Narval ***** válasza:
Alapos szárítás és áztatás után ( pár hónap) a gyökere használható akváriumba. Az ágakat nem ajánlom.
2019. jan. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Salx Narval ***** válasza:
Én kukoricát, rákvirágot, vízipálmát, bambuszt szoktam hajtatni régebben hasonló célból, de inkább csak kíváncsiságból.:D
2019. jan. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Skid05 ***** válasza:
100%
Nagyon ne. A gyantás növények (fenyő, tuja, ciprus) részei nem akváriumba valók. A gyanta szívós és mérgező anyag (hogy mást ne mondjak festékek hígításához használják), az áztatás és szárítás nem éri meg a fáradtságot. A föld feletti részekben koncentrált a méreganyag. Gyümölcsfák (az olajost leszámítva) gyökérrésze, szőlőtőke, kiszárítva (nem korhasztva!) földtől tisztítva, kéregtelenítve, gyökérkefézve, sok cserevízben áztatva működik.
2019. jan. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha jó a tuja győkere akkor inkább azt használnám mint mást mert van itthon nem rég kivágott tuja. Ha használható a gyökere akkor rá érek kiszárítani, meg tisztítani. Nem olyan sűrgős, majd csak hónapok múlva fog kelleni.
2019. jan. 31. 22:06
 6/9 Bamboocha466 ***** válasza:

Ha frissen lett kivagva, akkor inkabb evekben, mint honapokban gondolkozz a felhasznalasat illetöen.

A fenyöfelek nem a legalkalmasabbak akvarisztikai felhasznalasra.

Ahogy fent mär mäs is emlitette, használj gyümölcsfa ägakat/gyökereket illetve szölö töket.

2019. febr. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az igaz, hogy hosszabb kezelést igényelnek mint pl a gyümölcsfák de egyáltalán nem mérgezőek, sőt gyógyhatású és antibakteriális hatású fák, nem véletlen hívják életfának. Nekem van fenyőgyökerem, egy nyáron át száradt szellős helyen, pár hónapig ázott heti vízcserék mellett majd lepucoltam és már kb 25 éve használom. Természetesen senkit nem bíztatok a használatára és vitát nyitni sem akarok erről, én kipróbáltam és használom csak ennyit akartam hozzáfűzni.
2019. febr. 1. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egy éve lett kivágva. Köszönöm a segítséget. Kipróbálom, van időm várni. Másnál bevált, hát ha nekem is be fog.
2019. febr. 1. 10:15
 9/9 A kérdező kommentje:
Ha kész akkor meg csigákkal vagy pár darab garnélával tesztelem.
2019. febr. 1. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!