Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Guppik neme, lehet hogy...

Guppik neme, lehet hogy eltévesztették a boltba?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kb 1,5 hete vettem guppihalakat. Ami fura benne hogy állítólag csak lányokat vettem de van egy hal ami díszesedd mint a többi, és nem tudom hogy akkor ez most lány vagy fiú hal.. néha kergeti a hímeket, és rebegteti az úszóját mint a hímek de viszont hasa van mint a nőstényeknek és a nőstények között volt a kisállat kereskedésben. Szóval szerintetek lehet hogy nekem egy hímet adtak el, (vagy amit kétlenék) lehet hogy ennek a halnak 2 nem van?

2019. febr. 6. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
A halaknál meg embereknél a 2 nemüség ritka,de előfordul. Nőstény hal az csak kövérebb kishalai lesznek
2019. febr. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 toma781 ***** válasza:

[link]

Keresd meg a halak között a fémes fogaspontyocska nevű halat. Amit oda raktak képet azon jól látszik hogy a hímeknek összenőtt a farok alatti úszója a nőstényeké pedig nem. Ez a legtöbb elevenszülőnél így van ( a guppinál is) ez alapján meg tudod állapítani a guppiaid nemét. A képen az alsó hal hím a felső nőstény. Remélem érthetően sikerült megfogalmaznom

2019. febr. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Bamboocha466 ***** válasza:

A viselkedése alapjan himnek tünik.

Tölts fel róla egy kepet vagy egy videot, az alapján könnyebben tudunk neked segíteni a neme megállapításában.

2019. febr. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

"csak lányokat vettem" aztán "egyik díszesebb" és utána "néha kergeti a hímeket" szóval az összes halad lány (elvileg, mert lehet hogy nem) de van egy ami különös mert lehet hogy hím, ami néha kergeti a hímeket... Ahaa értem


Nincs több kérdésem :D

2019. febr. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!