Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vitorlások mellé milyen halat...

Vitorlások mellé milyen halat ajánlotok?

Figyelt kérdés
240 literes akváriumom van jelenleg még üresen és ebbe szeretnék halakat, de nincs konkrét elképzelésem. Az biztos, hogy lesz 4-5 vitorláshal, az már kevésbé, de 2-3 ancit is gondoltam, vagy 6-8 páncélos harcsát és valamilyen rajhalat szeretnék még. Leginkább a neonhalak tetszenek, de nem tudom, hogy mennyire kompatibilisek a vitorlásokkal, ezért érdekelne más alternatíva is.
2019. febr. 8. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
A neonok a vitorláshalakkal a természetben is együtt élnek, így az igényeik teljesen megegyeznek, és gyakran társítják őket biotóp akváriumban, tehát ők lennének a legjobb társak. A kifejlett vitorlások jelenthetnek később max veszélyt rájuk, de dúsan növényesített ekkora akváriumban szerintem lesz lehetőségük elkerülni őket.
2019. febr. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kzs ***** válasza:
Én nem tenném össze neonhallal. Inkább kongólazacot javaslok (rajhal, legalább 8 db kell belőle).
2019. febr. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Két hím vitorlás esetében nem zárható ki teljesen a békesség, érdemes 1db-ot tartani csak nőstényekkel. Előfordult nálam, hogy az egyik hímet kikelet venni mert halálra gyötörte volna a másik 300-literben is. Többnyire viszont jól elvoltak egymással. Egyszer láttam csak neonokra, guppikra konkrétan vadászó vitit, de talán a nagyobb vörösek jobb választás mint a kék, bár én mindkettővel tartottam már gond nélkül. Anciból bőven elég 1-pár pláne ha egy raj talajlakó is lesz. A kongólazacnak ugyan jó a vitik vize és az akvárium mérete is de nagyon tájidegen egy zömében dél-amerikai biotóp jellegű akváriumba. Javasolnám, hogy legalább egy földrészről származó halakat válassz, van miből választani bőséggel. A vitorlások, vörös neonok, páncélosok, ancik teljesen jó elképzelés.
2019. febr. 9. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kzs ***** válasza:

A neonhal (még a vörös is) rizikós lehet vitorlással. Ezért nem javasoltam. A kongólazac talán nincs olyan szép minta neonhal, de méretéből adódóan jobban összetehető vitorlással.


A páncélos harcsa is jó választás lehet, mivel talajlakó. De mivel csapathal, nyilván minél többen kell hogy legyenek.

2019. febr. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
Kongó lazac afrikai szerintem stresszelnék is a vitorlást, annyi szép dél-amerikai lazac van. Neonhal kommersz. Petitella, Császárlazac, baltahasú lazac, király lazac...
2019. febr. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Nem a szépségével van gond, szerintem nagyon szép halacskák csak nem illenek ide. Más földrészről való és nagytestű, nagyobb rajt kedvelő intenzív halak, ráadásul ugyanazt a vízréteget kedvelik mint a nyugodt viselkedésű vitorlások. Simán eltudom őket képzelni egy nagyobb afrikai biotópban de nem itt.
2019. febr. 10. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kzs ***** válasza:

5-ös


Elmondanám, hogy nekem voltak kongólazacok vitorlások mellett. És remekül elvoltak, abszolút nem zavarták egymást.

Na de mindegy... döntsön a kérdező.

2019. febr. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!