Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztult el a mikiplatti...

Miért pusztult el a mikiplatti fialás előtt, mikor már nem sok volt hátra? Nem első fialása lett volna, külön volt sötétitve, este még semmi baja nem volt reggelre elpusztult.

Figyelt kérdés

2019. febr. 12. 11:45
 1/9 kzs ***** válasza:

Külön volt sötétítve: gondolom, azt jelenti, hogy külön akváriumba tetted fialni.

Ez önmagában nem is lenne gond, de - ha ezt megelőzően egészséges volt - az elletőakvárium vizével lehetett gond.

Ha kezeletlen friss vízbe tetted, akkor a klór végzett vele (és az sem kizárt, hogy túl lúgos volt a víz).

2019. febr. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem külön akvárium hanem ellető ketrecbe volt az akváriumon belül ugyan abba a vizbe, hőfok is ugyan az.
2019. febr. 12. 17:19
 3/9 kzs ***** válasza:

Akkor pedig passz....

Csak tippelni lehet: lehet (mondom: "lehet") hogy stresszt kapott amikor áttetted az elletőketrecbe, és szívritmuszavar lépett fel.... ki tudja...

2019. febr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2019. febr. 12. 19:43
 5/9 anonim ***** válasza:

alap kérdés gondolom teljesen kezdő vagy, mekkora aksi, hany milyen hallal?

vizcserek, ph, kemenyseg, bomlo termekek, szuro stb eleg sok minden kene h megleheseen mondani


nyugi elso hallam guppy volt meghaltak hamar, akk nem ovlt tul jo erzes 11voltam kb, de ma mar tudom h elofordul h egy hal meghal, és naon gyorsan szaporodnak, vegyel masikat, plattikhoz nem ertek kulonosen nem volt és nem lesz, de gondolom a sok nosteny keves him arant ott is kell tartani


-én vagyok a kezdők kezdője

2019. febr. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kb 2-3 éve van akváriumom ami a sajátom, de előtte sok évig volt a családnak. Tahá tapasztalatok hozzáértés van. Levegőztető szűrő és fűtő is van. 2 molly 2 miki (volt) 2 szifo 2 guppy. Tudom a guppyt igénytelennek irják hogy az bárhol meg él, jelenleg 38 kicsi van ő gond nélkül meg fialt. A miki is fialt már egyszer én is arra gondolok hogy stressz és esetleg nem tudod meg fialni mivel sok volt benne. Sajnos van hogy nekem is csak ugy meghalnak a halas azt mondta hogy vannak már olyan kereszteződésbe hogy nem sokáig élnek meg :/
2019. febr. 12. 21:31
 7/9 A kérdező kommentje:
*tehát
2019. febr. 12. 21:31
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
Minden esetre olyan nagy tapasztalata bizonyára nincs a családtagjaidnak sem, mert akkor szóltak volna, hogy nem párosával tartjuk ezeket a halakat és főleg nem együtt 4 elevenszülő fajt. Az nem sokat segít, hogy volt már akvárium a családban és tartottatok halakat. Feltételezem az akvárium mérete sem megfelelő. Nem szeretnék találgatni ezért le kellene írnod mindent az akváriumodról, mérete, szűrése, növényzet, takarítási szokásaid, vízcserék, víz paraméterek, szűrésről kicsit pontosabban, stb. Amúgy mit csinálnál, hová tennél ennyi kishalat ha történetesen jól tartanád őket és mind szaporodna? Ezeket azért nem ártana tudni mert ennyi infóból csak azt látom, hogy nagy bajok lehetnek ezzel az akváriummal és a felkészültségeddel is. Szóval egy kis infó kellene.
2019. febr. 13. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet rég óta tartotok, de sok közötök nincs hozzá.... A szülő ketrec halálra stresszelheti
2019. febr. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!