Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit ronthattam el a Bettámnál?

Mit ronthattam el a Bettámnál?

Figyelt kérdés

Egy akvarisztikából hoztam, thai import volt. Kb 10 hónapja volt még meg és minden előjel nélkül meghalt... Úgy, hogy tegnap még feszegette magát nekem, meg jött lelkesen az etetésnél.

Koi (multi-color) színezete volt, ami feltűnt, hogy a kora előrehaladtával a feje piros --> fekete-piros --> kék --> fehéres lett, de nem jelenítettem neki nagyobb tulajdonságot, mert úgy olvastam a tapasztalatokat, hogy ez a színváltozás jellemző.

Az akvárium 54 literes, rajta kívül egy 10 fős gyöngy dánió csapat meg csigák vannak az akváriumban. A gyöngy dánióknál nem történt még elhullás... Már 1,5 éve megvannak. Továbbá tele van növénnyel is az akvárium, amik elég jól érzik magukat.

Még az volt az utóbbi hetekben feltűnőbb, hogy a szokottnál többször pihent a leveleken... A heti vízcserét tartom, néha előfordul, hogy kétheti lesz, de ritkán.

Egy kismotoros szivacsszűrő van az akváriumban, de direkt lefojtva és esőztető fej van rárakva ami lefele irányban áramoltat, de tényleg minimálisan... Semennyire nem voltak megtépőződve az úszói (plakat volt).



2019. febr. 15. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Hány fokos volt a víz? Lehet megöregedett.
2019. febr. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is a vízfokra lennék kíváncsi. Bár lágyságban megegyezik a két faj igénye, hőmérsékletben nagyon nem, így az egyik fél biztos nehezen viseli a hőmérsékletet.
2019. febr. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Most 24,5-25 a víz és fedett az akvárium. 28-ra direkt nem emeltem, mert sokan írták, hogy az gyorsítja az öregedést... Nyáron 26-28 szokott lenni a nagy hőség miatt. Megfagyasztottam volna? :(
2019. febr. 15. 21:53
 4/7 A kérdező kommentje:

Elvileg 24 foktól nem kellene gondnak lennie... A vízcsere is vasárnap volt, szobahőmérsékletű vízzel, ami általában 1-2 fokkal hidegebb az akváriuménál, de annyira nem látszódott a viselkedésén, amióta megvolt mindig így zajlott a vízcsere meg azelőtt is...

Bíznék benne, hogy elöregedés lehet, de lehetséges, hogy ennyire öreg import halat kapott volna az akvarisztika...?

2019. febr. 15. 21:57
 5/7 A kérdező kommentje:
Továbbá nem volt se felpuffadva, se felborzolódva a pikkelyei. Egyszerűen csak fel volt fordulva és le volt süllyedve az egyik növény tetejére... Mire észrevettem a piros színei megfakultak.
2019. febr. 16. 00:38
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem tudhatjuk mennyi stressz érte és milyen idős volt mielőtt hozzád került, alkalmazkodnia kellett a boltban lévő vízhez majd a te akváriumod körülményeihez is. Én is alacsonyabb hőfokon tartottam a bettáimat de azért nem ennyire 25-26 fok mindig megvolt. 22,5-23,5 fokra lehűteni az amúgy is elég langyos vizet nem biztos, hogy jó ötlet. Nem mondom, hogy ez tett be neki inkább mindez együtt. Az öregedésnek jelei vannak látszik a halon a folyamatos gyengülés, nem máról holnapra vesz erőt rajta a kor. Viszont egy öregebb sok mindent megélt hal sokkal érzékenyebb mindenre, nem úgy reagál a változásokra mint fiatal életerős korában. Én minden esetre javasolnám, hogy a következőt kicsit melegebb vízben tartsd és max 1 fokot hűlhet a víz hirtelen, vízcserekor.
2019. febr. 16. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bamboocha466 ***** válasza:
100%

10 hónap nem rossz egy import halhoz képest.


Legközelebb lehetöleg ne utaztasd ennyit a kiválasztott halat. A távol keleti országokban az allatoknak nincs semennyi joguk sem, a legtöbbször igen silány körülmények között tartják öket. Ezt a folyamatot nem érdemes anyagilag támogatni. föleg betták esetén, akiket könnyü szaporitani.

2019. febr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!