Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Pengés algakaparó megsérti-e...

Pengés algakaparó megsérti-e az üveget?

Figyelt kérdés

3-4 hetente megjelenik az üveg falán vékony hártyában zöldalga. Eddig több-kevesebb sikerrel vatelinkarikával, szivaccsal tisztogattam, ami elég macerás időigényes mivel elég jól odatapad.

A neten láttam, hogy egyszerűbben megoldható egy pengével lekotorni. Vannak erre spéci szerszámok is.

Hát ma meg is próbáltam egy pengével, tettszett is a dolog, csupán az aggaszt hogy meg fogja sérteni az üveg felületét.

Valamint az "algalepény" amit lekotrok az aku alján landol, amit nem egyszerü kiszedni.

Mondjuk az algaevő harcsák azonnal rácuppantak :)


A kérdésem, hogy szabaduljak meg egyszerüen ezektől a szörnyektől.

A pengés dolog tetszik, csak az üveget féltem.



2019. febr. 16. 08:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Általában összekarcolják. A legjobban bankkártya vált be.
2019. febr. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Bamboocha466 ***** válasza:

Ha egyetlen egyszer nem jol tartod a kezedben a kaparót, akkor sérülhet az üveg.


Egy atlagos algasodas eseten elegnek kell lennie, hogyha hetente egyszer átmész egy mágneses algakaparoval az összes üvegfalon.


Amennyiben hätul tul kicsi a hely es nem férsz hozzá, akkor maradj inkabbba szivacsos megoldásnál.



Hogyha tul sok alga van az akvariumban, akkor a tüneti kezeles helyett jobb lenne a kiváltó okot/okokat megkeresni és megszüntetni. (Ezek lehetnek: elégtelen szürés, elégtelen fény, túl sok fény, tul keves telepitett növeny, helytelen tápozás, tuletetés, helytelen vizmozgás)

2019. febr. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Salx Narval ***** válasza:
Én mágneses algakaparót használok, az nem karcol és a vízbe sem kell belenyúlni. Persze ezzel sem lehet mindent tisztán tartani de a frontüveg gyors tisztításához tökéletes, főleg ha nagyobb akváriumról van szó és kevés az időnk. Mondjuk az már gond ha "algalepények" válnak le, ellenőrizni kellene a nitrátszintet vagyis a szűrő hatékonyságát, vízcserék gyakoriságát, fényt,növényzet állapotát, az akvárium terheltségét. Kis finomításokkal próbáld visszaszorítani az algát. A frontüveg algásodását okozhatja az ablakról ráeső fény is, valamint a levegőztető közelében lévő dolgok is erősebben algásodnak ezeket könnyű kiiktatni.
2019. febr. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 kzs ***** válasza:

Én pengés algakaparót használok (Tetra, de ez most mindegy), aminek a feje mozgatható.

Nekem még sohasem sértette meg az üveget.

2019. febr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Skid05 ***** válasza:
Nyilván nem magával a pengével van a gond, anno a festékmaradványokat is pengével szedték le az ablaküvegről. A kritikus pont közvetlenül a talaj feletti rész, ahol az algátlanító eszköz – legyen az bármilyen – és az üveg közé egy annál keményebb anyag (agyag, kvarc, bazalt kinél mi) szemcséje beszorul és meghúzva barázdát hagy. Oda kell figyelni, hogy ne kapja fel a szemcséket.
2019. febr. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igazából nem vészes az algatermelődés, a hátsó üveg a gázosabb. A mai termés is már majd 2 hónapos. Ennyit nem szoktam várni, csak most így sikerült. Kb havonta tisztítom, de az első és oldalsó üvegek ekkor még alig szennyezettek, ellentétben a hátsóval.

Nyári időszakban éri az egyik oldalt a du.-i nap, ott olyankor hamarabb kívánkozik a tisztítás.


Volna akkor még egy kérdésem: a mágneses kaparóval hova kerül a letörölt alga?

A kaparón marad és tisztítható, vagy ott is a vízbe landol?

2019. febr. 16. 16:04
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Sajna ott is a java a vízbe kerül de azt a szűrő hamar kiszedi a többit pedig a talajporszívó, érdemes a heti vízcsere alkalmával csinálni első lépésként még a talajporszívózás előtt. Én egy perlonnal megtömött csak mechanikai szűrésre használatos szűrővel szoktam kiszippantatni a lebegő algát és a mohafalból kivert rittyót, a rendes szűrőket állt kikapcsolom hacsak nem aktuális a szűrőtisztítás is. Ha az akváriumod hátsó oldala a falhoz van téve akkor sajnos más algakaparó kell mert ezzel nem férsz hozzá. A talajszintet minden esetben és minden algakaparónál úgy takarítom, hogy előtte egy hosszabb nyelű lapátkával a talajt hátrahúzom, kis árkot képezve a talajszínt alatt. Erre tényleg vigyázni kell, nálam pláne mert kvarcot tartalmaz javarészt a talaj. Amúgy az így begyűjtött alga alkalmas kövek gyors algásítására, vízibolhák etetésére, mármint ha valaki így is etetne.
2019. febr. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mágneses algakaparó tapasztalataim szerint a legrosszabb választás. Elég egy kis homokszem a "tépőzár" sörtéi közé, és már húza is az ember a karcot az üvegre, Ugyanígy megvan az esély a pengésnél is. Ennél figyelni kell, hogy mindig jó pengét használjunk, mert az nem kell rányomni, illetve inkább csak toljuk, és nem húzzuk vissza az üvegen, mert ha ez alá is bekerül valamilyen szemcse, az egyből karcolhat.
2019. febr. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Úgy kell csinálni, hogy ne kerüljön alá homokszem.:D Amúgy az enyémen van gumi védőszegély bár ez alá is alámehet a homok ha felverem. Nem egy nagy dolog kicsi óvatosabban bánni vele ott ahol kell. Nyilván mindenki azt használja ami neki a legjobban bejön. Szerintem minden eszköz jó ha jól használjuk és bármelyikkel kárt okozhatunk ha óvatlanok vagyunk, vagy nem a megfelelő módon használjuk.
2019. febr. 22. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!