Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy axolotl harap? Hogy kell...

Egy axolotl harap? Hogy kell kivenni az akváriumból? Többi lent

Figyelt kérdés
Párom vett magának egy axolotlot egy hete. Ma reggel amikor adtam neki enni meghúztam az akváriumot és most csöppög. Át akarnám rakni a másikba de olyan kis csúnya és nem tudom harap e. Párom dolgozik én meg nem merem kivenni. Harap egy ilyen kis vízi szörnyeteg?

2019. febr. 19. 08:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Rossz a kategória, majd átrakják.

Szerintem nem harap. Azt viszont nem értem, mivel húztad meg az akváriumot, hol csöpög? Csak a ragasztásnál szokott ilyen előfordulni, ha levered a sarkát, egy üveglapot nem lehet csak úgy átkarcolni.

Amúgy töröld le, ragaszd le szigetelőszalaggal és várd meg a párodat, nehogy még nagyobb kárt csinálj.

2019. febr. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Már miért lenne rossz kategória? Akvarisztika, nem?


Harap, mert másképp nem tudna enni, de akkorát nem tud harapni, hogy megsértődj! :D

Nagyon óvatosan, alányúlva, 2 kézzel emeld fel, mert nagyon vékony kis csontjai vannak, könnyen megsértheted.


Mindenképpen azt javaslom, szívd le a vizet valamibe, aztán ha kell vegyél fel egy kesztyűt, rakd át a leszívott vízbe, mert ha csöpög az aksi , az egy időzített "bomba".

Teljesen megjósolhatatlan, hogy 1 hétig bírná így, vagy 3 percig fogja bírni!!! Tehermentesíteni kell, hogy megszüntesd benne a nyomást és a feszültséget.


Egyébként:

Nem biztos, sőt nem valószínű hogy egy arrébb húzástól elkezd csepegni egy aksi.

Az axiknak nagyobb kavicsokat szokás berakni aljzatnak, ezeket viszont erőteljes farok csapásokkal át szokták rendezni.

Egy ilyen akció során elképzelhető, hogy egy jól irányzott elszabadult kavics berepesztette, vagy valahol meggyengítette az aksit!

Több esettel is találkoztam már, hogy az axi betörte az üveget!

2019. febr. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

#2 - Otthon kategóriában volt, jelentettem, hogy ide kerüljön. Első voltam.

Nem tudtam amúgy, hogy ekkora gézengúzok :D

2019. febr. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Szerencsére sikerült megoldanom, így már a másik akváriumba van. :)
2019. febr. 19. 10:22
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja, értem, bocs! :)


Amúgy azért szokott ilyen törés előfordulni, mert ezek a dilisek a kisebb kavicsokat lenyelik, 3s bele is halhatnak.

Ezért sok axi tartónak az az ajánlása, hogy akkora kavicsokból álljon az aljzat, amit felnőtten se tudnak lenyelni... az meg nem kicsi!

Egy apró kavics pár centi "repülés" után elveszti az energiáját, de egy nehezebb, élesebb kavics berepesztheti az üveget.

2019. febr. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Mivel harapna? Nincs foga :D Csúnyácska (mondjuk szerintem cukik) de nem bánt.
2019. febr. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A ragasztásnál történt valami, és elég szépen elkezdett csöppögni belőle a víz. Azt nem tudom hogy én vagyok ilyen szerencsétlen vagy akkor az a kis sárkány dobolta a köveket. :) Azt hittem harapnak mert mondták hogy, esznek kisebb halakat, csak féltem hogy meg csocsálja a kis ujjamat. De szerencsére mind ketten túléltük. :) Köszönöm a válaszokat. :)
2019. febr. 19. 12:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Jól gondoltad. Mivel húsevők, valahogy elrágják a zsákmányt, és tudnak harapni is. Embert szándékosan nem támadnak meg, még veszélyhelyzetben is ritkán. Viszont ha kézzel eteted és elnézi a célt, akkor elég fájdalmasat tud harapni az ember ujjába. Nem okoz nagy kárt, csak egy kis káromkodást.
2019. febr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nincs rendes foga csak ilyen aligfejlődött kis vacak. A kaját "beporszívózza". Ha be akarsz vágódni nála áss neki földigilisztát a kertből,azt imádják :D De azt is egészben eszi meg,nem rág csak "behúzza",azért mozog úgy a szája mintha rágna.
2019. febr. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Dehogy ások gilisztát, az kéne még nekem. Majd vadászik neki a párom, ha akar. :) Ameddig ő a vízbe az akváriumba én meg a levegőn addig jóba vagyunk. :) Nem kézből etetem, ilyen axolotl tápot kap vagy mi az.
2019. febr. 19. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!