Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit bontanak le a batktériumok...

Mit bontanak le a batktériumok amíg nincsen hal a vízben?

Figyelt kérdés
Ugye egy alváriumot 2 héttel azelőtt el kell indítani, hogy megérkezne a hal. Ez szép és jó, de hogyan szaporodnak el a baktériumok, ha nincs amit lebontsanak?

2019. febr. 26. 07:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%

Halkaját kell dobálni a vízbe. Amíg nincs hal, addig a baktériumokat etetem.

És elsőre beledobtam egy kocka fagyasztott artémiát. Utána pár naponta egy jó csipet lemezes kaját. Második és harmadik hét elején még egy-egy kocka fagyasztott.

Amúgy a növényekből is keletkezik szerves hulladék, főleg a betelepítéskor, mikor azért óhatatlanul el szoktak veszíteni 1-2 levelet, de azért jobb a halkaja.

2019. febr. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nincs növény az akváriumban. De nem jó sima tavi haltáp? Nem halat akarok bele tenni, hanem rákot, ezért nem vettem lemezes tápot, de van egy tavam..
2019. febr. 26. 07:59
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó a tavi haltáp is. Mindegy, milyen haltáp, csak szerves anyag legyen, ami bomlani kezd a vízben.
2019. febr. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Növényken én tennék bele, mert nagyon nagy szerepet vállalnak a víz fentartása érdekében.
2019. febr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 bsoft ***** válasza:
100%

Bármilyen szerves anyag jó(észszerű keretek között)

Valami intenzív fejlődésű növény is sokat segít a nitrogén körforgáson ha csak nem valami darabolómániás rákot akarsz ami úgy is csak leszecskázza. Anubias mindnent kibír cserébe alig vesz ki nitrogént jávai moha is igénytelen viszont dolgozik rendesen + úszónövénynek békatutaj pl ezzel a kombóval sokat javíthatsz a víz minőségén

2019. febr. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Olyan rákot akarok ami eszik zöldet is, ezért nem lenne jó, ha mindig lenyisszantaná. Bár meg lehet próbálni néhány anubiast beültetni..
2019. febr. 26. 12:13
 7/16 A kérdező kommentje:
De majd kipróbálok másokat is, például a moha jónak tűik
2019. febr. 26. 12:15
 8/16 Salx Narval ***** válasza:
Olyan növény kell amiből nem baj ha eszik v csipkedi pl tüskéshínár, májmoha, rucaöröm,stb a talajra is mehetnek mohák ahogy írtad.
2019. febr. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem kell azzal foglalkozni, hogy a bontószervezeteket (bacikat) külön haltáppal, vagy akár milyen szerves hulladékkal "etessük" A baktériumok és a magasabb rendű élőlények szaporodása között sok lényeges különbség van. Most ebből a szempontból csak egyet emelek ki: a szaporodás gyorsaságát. A magasabb rendű állatok szaporodása szigorúan ciklushoz kötött. Például a szarvasmarha 9 hónapig vemhes. Tehát hiába adok a tehénkének akár milyen finom takarmányt, vagy mannát, az évente csak egy borjút fog elleni (néha van ikerellés is). A baktériumok szaporodási ütemét viszont a környezeti tényezők határozzák meg (a két legfontosabb: a szerves hulladék - az az tápanyag, valamint a hőmérséklet). Ha minden tényező optimális mennyiségben van jelen, akkor a baktériumok akár 20 percenként képesek osztódni. Kis számításomban úgy számoltam, hogy 1 db baktérium van a vízbe, mely óránként egyszer osztódik: vagyis 2 a 24. hatványon= 16777216 baktérium jön létre naponta. Tehát ha a teljesen üres és sterilnek tűnő akváriumba bármilyen állatot teszel, akkor a termelt szerves hulladék mennyiségéhez igazodva fognak a bacik elszaporodni.
2019. febr. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Salx Narval ***** válasza:
Hát azért ez nem ennyire egyszerű kedves utolsó válaszadó. Ha egy akváriumba bejáratási idő előtt halakat telepítenek, bizony komoly ammónia, vagy nitritmérgezést szenvedhetnek mielőtt egyáltalán megtelepedhetnének a nitritbontó bacik a talajban ill a szűrőben, jobb esetben egy algarobbanás talán még megmenthetné a halakat. Ez egy esetben kivitelezhető, 2-3 naponta 10-15% vízcserével. Szóval "etessétek" csak bátran a szűz vizet és szűrőt.:D
2019. febr. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!