Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyire keményítsem vissza a...

Bene021 kérdése:

Mennyire keményítsem vissza a teljesen lágy ro vizet?

Figyelt kérdés

Mennyi lenne az ideális

Öszkeménység/

Változómeménység akváriumi használatra?



#akvarisztika #Vízkénia #Vízkeményítés
2019. febr. 26. 20:16
1 2
 1/12 kzs ***** válasza:
Csapvízzel (az rendszerint kemény), de tehetsz bele mészkövet is.
2019. febr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát,
2019. febr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát, 1. nem értelek, hogy mit mondasz, mert nem ilyen egyszerű. Vannak vissza sózó porok és azok csomagolásán fel van tüntetve az ideális arány. Pl.: egy mérőkanál 10 liter vízre és így lesz 4kh 8gh, de ez nagyon más csak példának írtam.


Ez a halaidtól is függ, vannak lágyvizesek és keményebb vizet igénylő fajok. Ha csigád is van akkor azoknak magas keménység kell.

2019. febr. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A tartott állatoktól függ.

És sima édesvízi halakhoz teljesen tökéletes a csapvízzel való visszakeményítés. Nem kell túlbonyolítani. Felesbe keverd az RO-t a csapvízzel, vagy 1/3:2/3 arány, attól is függ, milyen a csapvíz, meg milyen állatnak akarod lágyítani.

A lényeg, hogy lassan lágyítsd le, ha eddig keményben voltak, ha lelágyítottad megfelelőre, akkor tartsd az az arányt, amit kikevertél, minden egyes részleges vízcserénél.

Illetve az elpárolgott mennyiséget RO val pótold.

2019. febr. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Próbálkoztam csapvízzel keményíteni de nem olyan értékeket kaptam mint amire számítottam.

A csapvizem öszkeménysége 30-as.

Először bekevertem 3:1 aránybán.(3egység ro vízhez 1 egység csapvíz).

Így 7,5 nk kellet volna kapnom ha minden igaz, de 10 csepp után sem vált kék színűvé az oldat.

Majd megpróbáltam 10:1 arányban is de továbbra sem vált 10 csepp után sem kék szinűvé az oldat.

Vagy én csináltam valamit rosszul bár igen egyszerű folyamat,tanácstalan vagyok.

2019. febr. 26. 20:48
 6/12 anonim ***** válasza:
Azt ne hidd már, hogy ezek az akvarista célokra árusított tesztek analitikai pontosságúak....
2019. febr. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Érdekes. Az ro vizet lemérted, az 0-s? Esetleg más tesztet kéne kipróbálni...

Igaz, hogy a neptunos csepegtetős nem valami pontos, de azért ekkorát nem szokott tévedni.

2019. febr. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Lemértem az ro vizet 0-ás szerintem én néztem el valamit nem tudom.
2019. febr. 26. 21:14
 9/12 Bamboocha466 ***** válasza:

150, 200 liternel kisebb AQ eseten a legjobb gh+- szal es kh+- szal visszasozni (általában a gh erteket ketszer akkorara szokas beallitani, mint a kh-t. > Pl. Kh= 5, akkor idealis esetben gh= 10)


Milyen allatokat szeretnél tartani?


A csapviz tuti, hogy 30-as?

Probald újra. 1:1 aranyban 15-re kell kijönnie a tesztnek.

2019. febr. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A neptunos fos kis fiola buborékosan nyomja a cseppeket. Erre is figyelni kell.
2019. febr. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!