Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell ékszerteknőst...

Hogyan kell ékszerteknőst tartani kerti tóban?

Figyelt kérdés
Mekkora kell? Milyen? Hogyan kell megépíteni? Minden érdekel, egy 6 éves ékszertekinek lenne, eddig bent lakott.

2019. márc. 4. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legegyszerűbb ha egy előre gyártott műanyag tómedret ásol le neki, ez több méretben is kapható. 350 literes már jó ha egyedül van, de minél nagyobb annál jobb. A tófóliás kerti tavaknál megvan a veszély, hogy teknős kiszakítja a körmével a fóliát egy idő után.

Leásod a tavat, teszel köré köveket kilépőnek meg napozó helynek, és utána egy kisebb földrésszel együtt körbekeríted az egészet. Ha nőstény tekid van nagyon fontos, hogy átmászhatatlan, alááshatatlan kerítéssel kerítsd körbe, mert ha rájön a tojásrakás akkor igazi szabadulóművészek tudnak lenni.

A tavat olyan helyre tedd ahol sokat süt a nap, de VAN árnyékos rész hogyha úgy akarja a teknős el tudjon menekülni a tűző naptól. Én tekim egész nyáron kint van, és az ilyen perzselő 40 fokos napokon inkább a bokor alatt pihenget minthogy napozna.

A kinti tavat is kell takarítani időközönként, hamar be tud algásodni.

A teknős tavasztól őszig nyugodtan kint lehet a tóban, én csak akkor szoktam behozni az enyémet ősszel mikor már éjszaka is lemegy 10 fok alá a hőmérséklet és nappal sincs melegebb 15nél. Tavasszal szintén éjszakai 10 fok, nappal 20 fok körüli időben szoktam kitenni.

2019. márc. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mindenben egyetértek az előzővel, nekem csak 250 literes tomeder van leásva. Télen mindenképp hozd be, én 2 éve kint hagytam, s a tél közepén felfordult, a mostanit már behoztam.
2019. márc. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!