Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Dörgölőznek a halaim, Darakór...

Dörgölőznek a halaim, Darakór előjele lehet?

Figyelt kérdés
80 literes vegyes akvám van, egy pár napja vettem észre, hogy az aljzat kavicshoz, növényhez dörgölőznek. Sózzak, de mennyit kell 80 L akvába tenni? Vagy mit ajánlanátok, mit tegyek? Mindenképp darakórra utalhat a dörgölőzés?
2019. márc. 7. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát..tudni kéne mi az a "vegyes"?

Tehát milyen fajból hány egyed?

Vízcserék gyakorisága és mértéke?

Jött új hal a közelmúltban?


Csak így tudunk segíteni, ha ezeket leírod.

2019. márc. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Skid05 ***** válasza:
100%
Nem feltétlen a darakór élősködői váltják ki az irritációt, de az is előfordulhat. Ha darakór, akkor az vagy egy kifejlett parazitával fertőzött egyed behurcolásával, vagy másodlagos problémaként üti fel a fejét, rossz körülmények tartós fennállása mellett (bomlástermékek, társítás, hőfok, vízkémia). A konyhasót nem minden édesvízi élőlény tolerálja. Ennyiből ennyit tudtam kihozni. szűrés, társítás, vízcsere, bármi változás az utóbbi időben?
2019. márc. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1 pár törpe gurámi, 1 pár gyöngy gurámi, 1 pár platty, 1 algázó. A plattyk dörgölőznek. 3 hetente 30% vízcsere
2019. márc. 7. 21:54
 4/7 A kérdező kommentje:
A gyöngy gurámikat 2 hete vettem bele, de nagyon fiatalok, még csak most kezdenek látszani az úgy mond gyöngyök rajtuk.
2019. márc. 7. 21:59
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Van pár hiba... Először is 3hetentr van vizcsere ?en heti kétszer csinálom, high tech aksi mellett, másodszor jól láttam H 80literes?? Gyongyguraminak igen kevés kb mintha egy wc Ben élned az életed,

Aztszoktam mondani írni H ha diszhal 100at ír akkor a minimum amiben jól érzik magukat az a kétszerese (200liter) és a diszhal 100at ír a gyongyguramira, van kivétel pl neonhalakra 80at ír asszem és az kb megfelelő nekik mert kicsik csak sokat úsznak egyenesen, de nem erre


vidd vissza neki ez kínzás de mivel beteg lehet előbb gyogyitsd meg

2019. márc. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Skid05 ***** válasza:
Nem ideális ez az összetétel, ha fiatalok a halak ha nem, optimalizálni kéne, a 4 fajból egy illik 80asba (törpe lágy vízben VAGY platti keményben), társítani lehet, de nem így. Ha a plattik párban vannak a hím kihajtja a nőstényt a világból, ez pl eredményezhet stresszt. Ehhez jön még a már említett vízcsere, ennyi hal mellé ekkora víztömegben a heti vízcsere erősen ajánlott kategória, a sűrűbb frissítés alapból jobb. A szűrésről nem írtál, pl belső szűrővel ilyen cserékkel és faunával ez egy erős (és indokolatlan) kockáztatás.
2019. márc. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Mindenképp darakórra utalhat a dörgölőzés?"


Mindenesetre valami parazitára, vagy a hámszövetet támadó más kórokozóra.

Az okokat már felsorolták, plattit nem tartunk párban, és a nemeket egyenlő arányban. Ez komoly stresszforrás, amitől leáll az immunrendszer.

Ennek a legelső jele, az első védelmi vonat, a hámszövet lenullázása. Jön a darakór, a halpenész, aztán meg bármi más, mert kórokozó az mindig van, egy legyengült halon pedig kibontakozik a fertőzés.

2019. márc. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!