Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit ajánlotok? Szeretnék egy...

Mit ajánlotok? Szeretnék egy betta akvárium szettet, viszont nem tudom melyik jó, akinek van esetleg leirná a véleményét.

Figyelt kérdés
minimum 3 rekeszes legyen, minden tartozékkal együtt ( talaj, dekoráció mellékes), a rekeszek kivehetőek, "formálhatóak" legyenek. előre is köszi

2019. márc. 11. 14:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
rekeszes?
2019. márc. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Jaj de szép történet ez is! :D


Rákerestem így, hogy 3 rekeszes betta akvárium szett.

Hát tényleg van ilyen!


Kedves kérdező, van egy rossz hírem. 2 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető ha ebbe bármilyen halat beleraksz.

Sajnálom, hogy a vadkapitalista piacgazdaság parasztvakításának áldozata vagy, ami olcsó, könnyű, díszként alkalmazható állattartást ígért...


de ez nem a valóság.

Nagyjából -ha újonnan veszel mindent, gépekkel, növényekkel, mindennel- kb 30.000 ft-ból lehet összerakni egy olyan akváriumot, ami a minimális igényeit kielégíti 1 (azaz egy ) darab bettának.


Hogy mit ajánlok? A szakirodalom olvasását.

A "Betta tartása, gondozása" nevű facebook-os bűnszervezet NEM szakirodalom.


[link]

[link]

2019. márc. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Mindenhol ilyen vagy csak egy fakkos 2l akváriumot lehet venni

Sőt eddig mindegyik kisállat kereskedésben egy egyszer használatos műanyag, sőt Jobbik esetben egy 1-2 max 3 l akváriumban (több fakkos) voltak el helyezve, úgyhogy nyugodtan lehet menni és ott mondani a rendőrséget, börtönt illetve halak tartásának illem szabályát

2019. márc. 11. 15:13
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem illemszabály, törvénynek hívják!!!


Állatkínzás tilalmáról szóló törvény! Nem jogszabály, aminek ejnye-bejnye a vége, hanem törvény!


A boltban pedig nem tartják az állatokat, hanem ideiglenesen tárolják. Valahol kismacskát is árulnak, meg cukormókust, 40×40-es ketrecben...

de tudod azt csak eladásig tárolják így, ha valaki megveszi őket, és hazaviszi, akkor a gazdája köteles megfelelő életkörülményeket teremteni neki.

És hidd el, nem egy 40×40 cm-es ketrecben fogja leélni az életét se egy macska, se egy mókus.


Nem azért válaszoltam, mert ez egy vitatható téma lenne. Azért válaszoltam, hogy hasznodra legyen. Meg hogy ne legyél a hozzá nem értésed miatt egy állatkínzó.

2019. márc. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Megértem de egy boltban sem volt nagyobb betta akvárium, mint 2 liter
2019. márc. 11. 15:29
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Hát ezt nem hiszem. Mármint elhiszem, miért hazudnál, azon szörnyülködöm, hogy létezik, hogy idáig aljasodott már körülöttünk ez a fos világ?


Nem tudok erre mit mondani. Rendelj netről, vagy nézz körül nagyobb városban, nagyobb boltban...


30 liter alatt nem lehet gerinces állatot tartani.

És nem azért nem lehet ez alatt tartani, mert ez a törvény, hanem fordítva.

Azért született meg ez a törvény, mert felismerték, hogy ez szín tiszta állatkínzás.


Még a legelvetemültebb külföldi oldal is, ahol nincs ilyen törvényi szabályozás, 5-10 gallon vizet javasol, ami 20-40 liter víz.

Én azért mondok inkább 30-40 liter között, mert a biológiai stabilitás egy kulcsfontosságú dolog, azt meg egy kanálnyi vízben lehetetlen fenntartani, minél nagyobb víztömeg annál jobb, annál könnyebb. Szóval ha nem a halálra kínzás a cél, akkor 30 liter alá nem kéne bemenni.

2019. márc. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Úgy lesz köszönöm. Nem vettem meg mert én is így találtam magyar oldalakon eddig nem volt nagyobb de akkor lehet marad külföld.
2019. márc. 11. 15:46
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

" betta akvárium"


Ez meg amúgy alapból hülyeség, mi az, hogy betta akvárium?

Ezek csak azért vannak a piacon, mert időről időre találnak valami verebet, aki pénzt ad érte, ezért azt hiszik van rá kereslet, ezért legyártanak belőle még félmillió darabot.


Akváriumot kell venni üresen, hozzá egy szűrőt, világítást, fűtést, aljzatot, növényzetet, stb, külön külön mindent, mert a szettek hulladékok.

A szetteket úgy képzeld el, mint ha valami adó lenne, amiért elkezdhetsz egy hobbit.

Ablakon kidobott pénz. Se a szűrőjük, se a világításuk nem alkalmas ahhoz a mérethez, amihez adják.

Azért adják, mert hátha megjön a kedved a hobbihoz, és akkor még többet költesz rá, a kezdeti költség meg megy a zsebükbe, te meg amit vettél, kidobod a kukába, mert nem ér semmit.

Tehát ha a végén halat akarsz tartani, akkor ígyis úgyis meg kell venni a normális cuccokat.

Csak a te verziódban először ráköltesz x összeget valami szarra, az én verziómban meg egyből használhatót veszel.


Ha ezek után is érdekel a téma, akkor kezdésnek minimum a "kezdőknek" fül alatti leírásokat olvasd végig.

[link]


És ha még azután is érdekel, akkor meg az összes többit sorba!

2019. márc. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
De magyar oldalakról is rengeteg helyről lehet akváriumot, meg hozzá tartozó cuccokat venni, csak alapból a szetteket felejtsd el, a betta szetteket meg hatványozottan verd ki a fejedből, mert az valami halmozottan hátrányos helyzetű rettenet.
2019. márc. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

van egy 30l akváriumom minden tartozékával, ami csak kell, de több bettát szeretnék és nem találok választó falasat

ezért írtam a több "rekeszeset" de nyilván a 2 litereseket nem vettem meg, ezért kértem itt segítséget, hátha valaki tud ajánlani nagyot

szettet még nem próbáltam, hallottam hideget meleget róla

2019. márc. 11. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!