Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Amikor takarítom az akváriumot...

Amikor takarítom az akváriumot akkor a földet ki kell szedni?

Figyelt kérdés

2019. márc. 13. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Kavicsot?Vagy a növények tajalát?Án a kavicsot ki szoktam azért hogy átmossam és lefertőtlenítsem.
2019. márc. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de normális vízcserével és jó szűréssel nem nagyon kéne nagytakarítást végezni. Talajtakarításra elég egy talajporszívó. Otthon is tudsz csinálni, keress rá hogyan kell.
2019. márc. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Remélem takarítás alatt nem azt érted hogy kipakolod az egész akváriumot, leszívod a vizet, kiveszed a halakat és kisikálod. Mert akkor közöd sincs sajnos az akvarisztikához, és a legrosszabb amit csinálsz.
2019. márc. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Skid05 ***** válasza:
Merem remélni nem olyan jellegű nagytakarításokat végzel ami az akvárium teljes szétbontásával jár, mert az egyszerre hasztalan és veszélyes. A talaj felső pár centijét vízcseréknél át kéne porszívózni, ha megfelelő szemcseméretű a közeg (max 4-5 mm), mindössze ennyi. Ha túl nagy méretű akkor az „vonzza” a bomló anyagokat, leülepedik és bomlani kezd, ebben az esetben egy tisztítást követő apróbb szemcsés talajfeltöltés/pótlás is segíthet. Lényeg, hogy a nagy szemcsék között ne legyenek nagy hézagok.
2019. márc. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Ilyen takarításra normálisan üzemelő akvárium esetén jó ha 8-10 évente van szükség
2019. márc. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én pl egyszer csináltam csak, 35-éve mielőtt beleraktam.:D Ezt nyilván nem minden talajnál lehet megcsinálni. Talajporszívózás, jó szűrés, 2x15% vagy 30% heti vízcserék (ez indokolt esetben változhat), ideális telepítés, dús növényzet kb ennyi kell. Nincs szükség nagyobb takarításra soha ha elvégzed a napi, heti és havi teendőket, kivétel persze ha mérgezés, vagy fertőzés történt, vagy esetleg teljes átrendezés.
2019. márc. 14. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. márc. 15. 06:35
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja és sok növény van az akváriumba.
2019. márc. 15. 06:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!