Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kicsi fehér állatkák?

Kicsi fehér állatkák?

Figyelt kérdés
3 hónapja indított 40 literes akvárium, kicsi szűrővel, ezért minden héten kimosom (akvárium vízben, ekkor van 30%os vízcsere is). Pár napja nagyon apró fehér pontokat láttam a vízben, először azt hittem, hogy csak buborék, de jobban megnéztem, és mozognak. Úgy néznek ki mintha sórákok lennének, de tuti nem azok. (A víz édes, és soha még a közelébe sem került sóráklárva) 5-6 csigán kívül semmilyen állat nincs az akváriumban. Ma még hajszàlvèkony kukacokat is találtam! Kb 5mm hosszúak. Távolról lyanok mintha a béka lencse gyökerei lennének, csak tekeregnek és közelről lehet látni, hogy csillószerű szőröcskéik vannak... Küldenék képet, csak nem tudom hogyan kell. Légyszi segítsen valaki! Jövő héten szeretnék bele halakat, de akkor nem lehet?
2019. márc. 16. 11:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Az apró fehér pöttyök azok kagylósrákok vagy cyclopsok(a kagylósrák valószínűbb), ezek veszélytelen, jó jel, a tekergő féreg szerintem planária ez a kissebb halakra ikrákra veszélyesek, lehet venni plánria mérget vagy ha bettád vagy más labirintkopoltyús halad lesz az szívesen csemegézik belőlük. A planária méreg a csigákra is veszélyes.
2019. márc. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valószínű kagylósrák,ahogy az előtzem szóló is mondta. Ne fáradj a kiirtással,reménytelen. Nincs ellensége. Betokozódik a páncélba,és vígan vigyorog amíg te telekémiázod az akvát. Halak ha megeszik,átmegy a bélrendszeren. Valószínű fagyasztottal vitted be,mert ezek a dögök akár a -40 et is túlélik.

Teljesen ártalmatlan halakra nézve.

Viszont nagy ellensége a szűrőbaciknak,kedvenc elesége.

2019. márc. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!