Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan fojtsam a szűrőt?

Hogyan fojtsam a szűrőt?

Figyelt kérdés

Olvastam már több helyen is, hogy van olyan, aki fojtja a szűrőt, mert egyébként túl nagy áramlást csinál.

Eheim 2224-t vastagabb csövekkel szereltünk fel, az esőztető nélkül, de még így is a csapot félig elzártuk, hogy csökkentsük a ármlást. Erre azért volt szükség, mert az előző szűrőhöz képest ez annyival erősebben nyom, hogy a guppikat szinte nekivágja az üvegnek.

Az akvárium 100 literes, 90cm hosszú, a nyomócső hosszában van állítva.


A gondom az, hogy attól félek, a csap részleges elzárása nem tesz jót a motornak.

Próbaljak rá még vastagabb csövet tenni?


2019. márc. 18. 11:25
 1/9 Bamboocha466 ***** válasza:

Tegyétek fel az esőztetőt.


Amikor beérik a szűrő, kevésbe lesz nagy az áramlás.

2019. márc. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bármilyen fojtás ugyanazt csinálja, mint a csap elzárása, úgyhogy teljesen jó a csap elzárása, az a legegyszerűbb.

A gyári szabályozása is annyiból áll ezeknek a szűrőknek, hogy csökkentik a keresztmetszetet. Nem árt a motornak.

2019. márc. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyébként vastagabb csővel ugyanannyi a vízhozam. Vékonyabb kell rá. Esőztetőből is lehet olyat csinálni, hogy 1-2 lyukra tekersz szigszalagot.
2019. márc. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Csak abból gondoltam, hogy a kisebb keresztmetszet erősebb áramlást eredményez, hogy amikor a slag végét majdnem teljesen befogom, nagyobb nyomással lövell ki a víz....

2019. márc. 18. 18:32
 5/9 anonim ***** válasza:
De ha a csapot megnyitod, ott a keresztmetszet növelésével emeled a vízhozamot! Azzal hasonlítsd össze.
2019. márc. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az a rotor lapát ide oda forog, az nem úgy működik, hogy ha törik, ha szakad, tol x mennyiségű vizet, és ha szűk a keresztmetszet, akkor nagynyomású kercher mosóvá alakul át. :)
2019. márc. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként meg ha nem hiszel nekem, tegyél a szűrőbe egy réteg perlonvattát. Ugyanazt fogja csinálni, mint ha a csapot zárnád el, de ha ez megnyugtatóbb, akkor ez is járható út.

A perlon majd lefojtja. Ha beérik a szűrőanyag akkor meg majd az iszap fojtja le.

(Vagy folytja. Állítólag manapság így trendi. :D))

2019. márc. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Bocsi mindenkitől, nem kételkedem, csak leírtam, hogy én miért gondoltam nagyobb keresztmetszetre.


Köszönöm a válaszokat. A perlont ki fogom próbálni. 😊

2019. márc. 18. 19:09
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Mindettől függetlenül az esőztetőt érdemes lenne használni. Az akvárium rövid oldalával párhuzamosan kellene felszerelni, hogy hosszanti irányban áramoltasson, a szívó ágat is ugyanerre az oldalra tedd. Az esőztető csövét tedd a vízszint alá és kicsit fordítsd felfelé a lyukakat, hogy szépen hullámozzon a víz de ne csobogjon. Másképp is lehet de szerintem így a legcsendesebb és a leghatékonyabb. Ha kell nyugodtan fojtsd le a csappal, jól jön még ez az erő ahogy telítődik. Nem rossz a perlon sem de én inkább a csapot használnám, vagy egy könnyen kivehető kicsit tömörebb szivacsot tolnék a szívó ág végére, elkerülve a szűrő gyakori szétszedését az eltömődött perlon miatt.
2019. márc. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!