Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen növény, és talaj kell...

Milyen növény, és talaj kell egy természetes (natural) akváriumba?

Figyelt kérdés

2019. márc. 18. 19:48
 1/5 Skid05 ***** válasza:

Vagy folyami homok/térkőhomok – gyöngykavics keveréke, vagy kavics magában, amiből a max 4-5 mm-es szemcseméretű lenne ideális. Át kell mosni mindegyiket több vízben.

A növényzetet a fény határolja be leginkább, kezdőknek 0.3-0.5 w/l körül érdemes próbálkozni, cryptocoryne, najas, valisneria natans, l laevigatum, l sessiliflora, h polysperma, h difformis vonalon. Az átlag "szaküzleti" eladó nem ismeri a növények neveit, ergo neked, mint vevőnek kéne felismerni őket.

2019. márc. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 bsoft ***** válasza:

A fény mellett egy natural akváriumba a co2 még korlátozó tényező. Ezért az a 2-3mm kavics réteg alá kell valamilyen műtrágya mentes virágföld ami a szervesanyag bomlásával fogja a co2 biztosítani illetve micro elemekből kb kifogyhatatlan. A szén tartaléka pedig fél 1 évig elég.

Bővebb információért wastald el natural ra rengeteg találatot kapsz a témában

[link]

2019. márc. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Én is a folyami homok és a folyami sóder keverékét ajánlanám egy ilyen akváriumhoz. Szűrésre talán a jó öreg talajszűrést javasolnám amennyiben nem szeretnél tápréteget elhelyezni a talaj alá, Hagyományos szűrés is jó csak ez esetben ültetőtálas megoldás lenne a praktikusabb és én a virágföld helyett inkább a hegyi láptőzeg és bentonit ( vulkáni agyag, van ilyen natúr macskaalom) keverékét ajánlanám, tőzegtablettával is megoldható. Fontosnak tartom a gyorsan növő fényigényes növények telepítését de ezek úszó ill lebegő növények legyenek lehetőleg, alatta viszont már csak közepes ill gyenge fényt kedvelőknek jók a fényviszonyok, hacsak nem hagysz rést köztük a fénynek (elterelés). Én szeretem az ilyen akváriumokat. Arra viszont figyelni kell, hogy a halakat csak a már jól működő dús növényzetű akváriumba telepítsd és lehetőség szerint keveset. Nem írom alá a vízcserék 4-5 hónapos ciklusát én ezeknél is a heti 30% vízcserét tartom jónak egy normál méretű akvárium esetében. Szóval szertetem, de nem teljesen a leírtak alapján csináltam már csak azért sem mert akkor még örültünk ha némi útmutatást kapunk egy-két öreg akvaristától, persze a fele semmire sem volt használható ötlet.:D
2019. márc. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem van egy 10 literes működő el natural. Alulra tőzeg+kertiföld rá szúnyogháló, hogy ne nagyon keveredjen a 2 anyag, és arra 4cm bazalt zúzalékot. Az algáspdás ellen pothost (hegyes csúcsú futókát) lógattam a vízbe, ez egy nitrogén zabáló. A vízfelszínen nálam is megvan a békalencse, kagylótutaj. Egy 9wattos fénycső+ az ablakból jövő fény.
2019. márc. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egy 27 literes akváriumról van szó, szóval nem szeretnék halakat tenni bele. Köszönöm az ötleteket, majd ügyeskedek
2019. márc. 21. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!