Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumban a növényeimen...

Az akváriumban a növényeimen ez az alga folyamatosan megjelenik. Szerintetek mi ez ellen a legjobb megoldás? Nem mindegyikre telepszik rá, de ha rátelepedett végigcsúnya lesz. Képek lent.

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2019. márc. 23. 14:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Vegyél az akváriumba egy algaevő harcsát. Szerintem az le tudná enni róla. És az akvárium falát is tisztán tartja.

2019. márc. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Az elsőre ne hallgass, inkább írd le az akvárium paramétereit.
2019. márc. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én még azt se tudtam eldönteni, hogy ecsetalga (az elsőn annak látszik)

vagy valami barna moszat (a másodikon arra hasonlít).


Le tudod sepregetni a növényről, vagy még dörzsölésre se jön le?

2019. márc. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Itt egy másik kép, talán jobban látható:.

[link]



ill. hátul vannak ilyen nagyobb hínárok és arra is folyton rátelepszik.

[link]


tehát ennek a növénynek folyamotasan 1-1 szára lesz ilyen, mint amit ide kiültettem előre:


[link]

2019. márc. 23. 17:28
 5/13 A kérdező kommentje:
Akváriumom, kb 200 literes, No3 10-20mg/l, NO2 nincs. GH kb 20, és a KH az is 15-20 között, vettem KH-PH mínuszt azt lejjebb vittem, mostanra a KH 10-15 között lehet, a PH 7-8 között
2019. márc. 23. 17:32
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi állat, milyen szűrő, mikor indítottad az aksit, milyen nehezen jön le az alga?


Milyen a világítás, (teljesítmény spektrum) mivel tápozol, hogy cserélsz vizet?


Ez jelenti a paramétereket.

Első körben az ecsetalgára keress rá, és az easy carbo-s / neomagnolos ellentámadásokra.


Persze ezek csak felületi kezelések, amíg fény/táp/növényzet/szűrés téren nincs egyensúly, addig akármikor visszajöhet, bármit is csinálsz vele.

Csak hát ezekhez tudni kéne a fenti dolgokat, hogy a kritikus pontokon változtatni lehessen, és az algásodás okára megoldást találni.

2019. márc. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
easy life profito a táp, úgy számoltam, hogy 25 lumen jut literenként, de mellette elég erős napsütés is éri. Hetente elöntözök kb. 5 liter vizet, és havonta csinálok egy nagyobb 30%os vízcserét.
2019. márc. 23. 19:19
 8/13 anonim ***** válasza:
És az élőlények?
2019. márc. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

XD

Majd még néha benézünk egyesével feltenni ugyanazokat a kérdéseket, szűrésről, vízterhelésről, jövőhét szerdára csak lesz belőle valami! :D

2019. márc. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

:D

hát sok volt a kérdés elsőre :D. Ilyen szűrő van benne, kb 30 hal. rasbora és neon vegyesen

[link]

2019. márc. 23. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!