Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel etethetem a tenyérhasú...

Mivel etethetem a tenyérhasú algaevőmet?

Figyelt kérdés
Túl tiszta az akvárium, látszólag semmi alga nincs se az üvegen, se a köveken, félek, hogy éhen hal

2019. márc. 26. 17:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Mikrozással kb semmi tápérték nem marad, forrazni se nagyon kellene. Uborkát le kell szúrni egy villával, hurkapálcával az aljzatba.
2019. márc. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
49%
Felelős állattartás. Ha nem eszi dögöljön meg majd veszek újat... Nem való neked ez a hobby, élő állat sem való neked. Vegyél gumihalat te szerencsétlen...
2019. márc. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Mi az, hogy baromi drága, normális vagy? Ha lenne egy kutyád, annak se vennél kaját, mert drága? Ez egy drága hobbi. Mi a p-csának kezdtél bele, ha nincs rá pénzed? Nem szégyen az, én se tartok 27féle hüllőt, mert nincs rá pénzem.

Mi az, hogy veszel 3 új halat? Azt mivel fogod etetni? Kiteszed a napra, legyen fényevő? Mit csinálsz a mostanival, kidobod a kukába? Aztán elmész a boltba, és veszel megint 3 halat.

Gondolkozzál már el egy kicsit, mennyit ér az életed!!!


#11-es válaszoló! A hőbehatási eljárásoktól a "tápérték" nem igazán változik!!!

A fő tápanyagok, mint szénhidrát, fehérje és zsiradék, semmit nem változik, az ásványi anyag tartalom se, maximum a főzővízbe tud kiázni egy minimális.

Az egyedüli ami jelentősen csökken az a vitamin tartalom.


Egy algázó viszont a legritkább esetben fogad el friss zöldséget, teljesen frissen betéve 2-3 nap is eltelik, mire tápláléknak tekinti, illetve ennél is több, zöldségtől függően.

3 napnyi ázástól a vitamintartalom nagyjából ugyanúgy minimálisra csökken, az ásványi anyag tartalom meg valószínűleg jobban lecsökken plusz 2 napnyi ázástól, mint fél perces főzéstől.


A legnagyobb igazságot viszont el kell ismernem, te mondtad ki a #2-es válaszodban!

Se elvenni belőle, se hozzátenni nem lehet, ennyit ér a kérdés, meg a kérdező.

2019. márc. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Azt mondtam, hogy vehetnék. Ezt a tápot ajánlotta a boltban az eladó akinél vettem a halat, majd a másik boltban ahol vettem a tápot, ott is ezt mondták. Ennél csak "rosszabb" tápot tudok venni. Nyilván többet ér az élete annál mint amennyiért vettem, mert másképp nem vettem volna tápot, hanem babäsztam volna egy algás akváriumba, hogy "egyél".

Szóval gondoltam megkérdezem, hogy mit ajánlotok, ami talán jobban beválhat mint a haltáp. Persze meg lehet próbálni, és tízezreket költeni a tápra ahelyett, hogy feltegyem a kérdést itt, de az viszont tényleg nem éri meg. És nemár, azért kövezzetek meg mert nem vettem meg minden tápot amit a boltban találtam.

Azon kívül, hogy megvádoltatok illetve le állatkínzóztatok köszönöm a válaszokat


Ui: vannak kutyáim, és néha odaadom nekik a tyúk bőrét meg a marha inakat amiket ember nem tud megenni, azért, hogy ne kelljen annyi tápot adni nekik. Lehet, hogy tényleg valami gond van a fejemben

2019. márc. 27. 22:43
 15/18 A kérdező kommentje:
Ja és kihangsúlyozom, hogy az, hogy vehetnék 3 halat, arra vonatkozott, hogy annyi volt a táp, eszemben sincs helyette halat venni
2019. márc. 27. 22:45
 16/18 anonim ***** válasza:

Ha visszaolvasod magad, objektíven, el fogod ismerni, hogy jogos volt ez a reakció, arra amiket írtál.

Egyébként 700 ft egy kis zacskó általam ajánlott táp, ha van más aljzatlakó is, akkor nem megy kárba, ha veszel egyet tesztnek.

2019. márc. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Vagy csak megkérdezem, hogy "mivel etethetem a tányérhasú algaevőmet", vagy leírhatok még hozzá 2 oldal történetet. De akármelyiket választom, mindkét kérdésre egyforma válaszokat kéne kapjak, hiszen a kérdés nem változik
2019. márc. 28. 04:22
 18/18 A kérdező kommentje:
A főtt répára egy óra után rávetette magát, köszi mindenkinek
2019. márc. 28. 18:47
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!