Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szűrőanyag cseréje?

Skid05 kérdése:

Szűrőanyag cseréje?

Figyelt kérdés
Kicserélném két külső szűrő bio töltetét egymáséira, melyek két külön üveget szűrnek. Az egyik viszont erősen fonalalgás, a másikkal ellentétben. A kérdés, hogy kockáztatok-e a töltetek cseréjével egy esetleges algaspóra-behurcolást? Az alga okát nem tudom, így azt sem, hogy az új körülmények kedveznének-e neki, de jól jönne az extra szűrőanyag.

2019. márc. 26. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Abszolút van kockázata!
2019. márc. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát az sz@rügy. Akkor vessek be algairtót? addig a csere úgyis értelmetlen amíg a másik nem spóra-steril. A töltet viszont kéne.
2019. márc. 27. 22:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok egy "Alfréd Ejstejn" de így tippre azt mondanám, olyan 50-szer nagyobb anyagi kárt csinálsz magadnak algairtóval, mint ha a másikba is vennél szűrőanyagot! Az algairtó a sátán találmánya!
2019. márc. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vagy úgy értetted, algairtóval külön kezelni a szűrőanyagot az akváriumon kívül? Az ötlet nem rossz, csak de.

Mindenképpen külön kell kezelni, csak nem algairtóval, mert az szart se ér.

Miből van a szűrőanyag? kerámia, üveg, gyanta? Bírja a hőt? Ki kéne sütni, többre mész vele.

Mondanám a hipót is, de azt kimosni belőle... Nem egyszerű.

2019. márc. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mindegyik gyártóé? Pont a sátáné?

A bacikat is hazavágja? Réztartalmú vagy mitől ilyen ördögi?

Ilyen alapon kiirthatatlan, spóra mindig marad akármit babrálok vele.

2019. márc. 27. 22:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Az alap ötlet a sátáné, nem az egyes termékek gyártása, azokat leadta alvállalkozónak, belzebúbnak.

Ha egy algairtót mondjuk nagyságrendekkel túladagolsz, ami már a halakra is veszélyes, garnélákat a réz miatt azonnal kinyírja, azza is csak annyit érsz el, hogy talán visszahúzódik az alga, de a spóráit kiirtani semmi esélyed!

Ahogy abbahagyod az algairtó adagolását, abban a pillanatban vissza is jön az alga!

Soha senkitől nem hallottam még olyat, hogy sikeresen kiirtotta volna az algákat, az algaspórákkal együtt!

És ezt csak tetézi, ha mondjuk valaki egy algabummnál kezd el irtót használni. Na akkor reszeltek az egész aksinak mindenestől.


Ja, és abba belegondoltál, hogy ha még a fonalalgás aksitól vonod meg a jobbik szűrőanyagot, akkor annak mi lesz a következménye?

2019. márc. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Már miért adagolnám túl?

Másrészt az AlgExiten az szerepel, hogy „Ártalmatlan a halakra, rákfélékre és a növényekre.”, ha naiv akarok lenni, akkor, rezet nem igen tehettek bele főleg a rákok miatt, ha nem akarok a fogyasztóvédelem vívmányában hinni, akkor meg orbitális átverés egy nagy múltú cégtől. Kúraszerűen ajánlják, nem egy alkalomra.

Az algás akiban már nincs hal, csak csiga meg növényzet. Ilyen jellegű kockázat nincs a töltet cseréjét illetően. (ami üveg egyébként)

De asszem ami a spórákat illeti, ugyanott vagyok, leszek ahol a kérdésnél kiindultam. A spórákat ez a cucc sem fogja nullázni, úgyhogy bármikor kifejlődhetnek, viszont azt a mai napig nem tudom, hogy ez milyen tényező miatt történik meg.

Tehát akkor vagy sütök vagy kockáztatok? Ecet?

2019. márc. 29. 16:40
 8/8 anonim ***** válasza:

"Már miért adagolnám túl?"

Lehet én fogalmaztam komplikáltan, arra akartam rávilágítani, hogy még ha túl is adagolsz, akkor is nagyon nehézkesen irtanak ezek algát, és még akkor se a spóráikat, a fonalas algák meg amúgy is makacsok bírnak lenni, szóval ha csak simán gyári előírás szerint adagolsz, az elég nagy meccs lenne.


"Ártalmatlan a halakra, rákfélékre"

A legtöbb algairtóban van réz, de ha egy ilyet ráírnak, akkor abban lehet hogy nincs, nem tudom, nem igazán ismerem a konkrét algairtók pontos összetételét, mert más okokból se használok, nem merültem el nagyon a témában. Lehet, hogy nincs benne.

"orbitális átverés egy nagy múltú cégtől. "

Na ilyenbe viszont a közelmúltban többe is belefutottam, tetra, juwel jbl részéről.

"Kúraszerűen ajánlják"

Amikről én véleményt olvastam, (ne kérdezz neveket, nem jegyeztem meg őket) azokat nagyjából kivétel nélkül úgy használták kúra szerűen, hogy kb nonstop tartott a kúra. Ahogy abbahagyták, kis idő múlva visszajött, és kezdhették elölről adagolni.

Ez mondjuk így tényleg kúra szerű, bár inkább leállni se érdemes vele.

"Ilyen jellegű kockázat nincs a töltet cseréjét illetően. " De olyan lehet, hogy mégjobban beborít az alga. Vagy az az aksi már nem érdekel , beáldozható?

"milyen tényező miatt történik meg"

Hát én se, de őszintén szólva, szerintem nagyobb a kockázata annak, hogy van egy kiváltó tényező, amitől ez elkezd nőni, mint annak, hogy behurcolsz egy "steril" akváriumba alga spórát, ahol kedvezőtlenek neki a körülmények, és ott ennek ellenére elszaporodik.


Úgy értem, hogy nem tudom milyen régi a másik algamentes aksi, de ha régi, és kedvezőek lennének a körülmények bármilyen algának, akkor mindenféle "megfertőzés" nélkül, mostanra az is algás lenne.

" sütök vagy kockáztatok? Ecet?"

Ha már sav, sokkal inkább sósav. 20%-os. Csak annál is ugye az öblítésre kell nagy hangsúlyt fektetni, minden esetre ha egy nagyon nagyon minimális marad belőle véletlenül, még mindig kevesebb kárt csinál, mint a hipó vagy akár az ecet. Savasítani is sósavval szoktunk.


Viszont ha már easy life termékek, a carbo algairtó hatásának is utána olvashatsz. De ha az algairtót veszed meg, akkor is külön kéne kezelni a szűrőanyagot.


Ja, a savakra visszatérve, azt azért tudjad, hogy az tökéletesen lenullázza a nitrifikáló baktériumokat is, úgyhogy nagyon nagyon alapos öblítés után is egy hónap mire rendesen fog működni.

2019. márc. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!