Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A 80literes akváriumba fehér...

A 80literes akváriumba fehér szemcsék úszkálnak. Infúziórumra gondoltam, Mit tehetek ellene? Az akvárium egy éve üzemel, eddig gond nélkül.

Figyelt kérdés
Négy molly van benne. A feketét látom vakarózni de fehér pöttyök vagy fátyol nincs rajta.

#akvárium #black molly #vakaródzás #Infúziórum #fehér szemcse
2019. márc. 29. 07:20
1 2
 1/11 Skid05 ***** válasza:
Mióta ilyen? Történt valami extra? Megszaladt a kaja, szűrőleállás, áramszünet, töltetcsere bármi… Szűrésről, vízcseréről pár szóban esetleg. Megfelelő technikai feltételek (avagy stabil ökoszisztéma) mellett a szaporodás magától leáll és megfordul a folyamat, elfogy a tápanyag a vízből.
2019. márc. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Eheim Aquaball 180 akvárium belső szűrő, elvileg a gyereké az akvárium, de teljes mértékben én kezelem. Hetente vízcsere talajporszívózással egybekötve. 2 hete vettem észre a gyerek mondta, hogy egyszer megszaladt a kaja, de szűrővel amit tudott kiszedte. A szűrőben nem cseréltem még szivacsot, csak 2-3 hetenként átnyomkodom az akváriumból kivett vízben.
2019. márc. 30. 18:36
 3/11 Skid05 ***** válasza:

Áh, szóval a fenntartó nem egyenlő a tulajdonossal…nehéz ügy…

Aquaball. A jó hír, hogy a maga kategóriájában az élmezőnyhöz tartozik, de azért a töltetet érdemes felülvizsgálni 80 liter esetén. Ha minden igaz a gyári szűrőanyag végig szivacs, összesen olyan 0.4 literre való. Víz terheltségétől (lásd molly helyigénye) függően érdemes idővel siporax minivel tölteni a rekeszeket. A tölteteket felváltva kéne tisztogatni, akkor sem natúr sárgára, csak lazítani a szutykot.

A másik dolog, hogy a felső két rekesz beszívó réseit be kéne vonni vmivel, (tipp szigszalag) hogy a teljes tölteten átszívja a vizet a szűrő, mert így a mozgatott víz 2/3-a nem áramlik át a három szivacson, nyilván ez elvesz a hatásfokból. De a képek jobban magyarázzák, vesd össze a kettőt, a biopower az upgrade verziója, azt kéne koppintani.

[link]

[link]

Ami a ködöt illeti néhány extra vízcsere bizton nem ártana, de vakarózást okozhatnak egysejtűek. Amelyek ált egy másodlagos probléma …Pl milyen a halak ivari megoszlása? Élő növényzet? Elevenszülőkről lévén szó néhány evőkanálnyi jódmentes konyhasó eseti jelleggel sem rossz ötlet, de nem minden növény tolerálja.

2019. márc. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod jó, amikor valaki tényleg törődik egy kérdéssel:) Pont tegnap rendeltem meg egy biopower eheim szűrőt, már régóta szemeztem vele, a mostani probléma adta hozzá az utolsó löketet. A nemek megoszlása mondhatni elég viccesen alakult ugyanis csak fiúkat szerettem volna a szaporulat elkerülése végett, de pont másfél hónapja dzólt a gyerek, hogy van egy kishal az akváriumban. Hosszas megfigyelés után a jelenleg vakarózó black mollyt gyanúsítom anyasággal, bár érthetetlen a számomra mert mindegyiknek, neki is, a farok alatti uszonya nem kerek hanem kifejezetten hosszú. A helyzet a növényekkel: nincs, mű növények vannak. Tudom, hogy az az igazi, amikor vannak, de rengeteget olvastam utána mielőtt a gyerek kívánságára, lett akvárium és úgy éreztem a növényes akvárium kezelése már sok nekem. Nagyon megszerettem a halacskákat, naponta többször bemegyek és nézem őket, hogy rendbe vannak-e. Vissza térve az eredeti problémára, a víz egyáltalán nem fehér. Kristálytiszta csak ezek a fehér szemcsék úsznak benne. A szivattyú csere megoldás lesz? A vizet anióta észrevettem ezeket a szemcséket, 3 naponta cserélem, de ez nem hatja meg őket.
2019. márc. 31. 09:36
 5/11 Skid05 ***** válasza:

Mint írtam a biopower ereje uaz, „csak” a töltet miatt tud többet, ami viszont az egyik legjobb biológiai töltet a piacon. Emiatt nem vettem volna másik szűrőt, de ha mégis a váltás mellett döntesz akkor pár hétig menjen együtt a két szűrő amíg az új töltet beérik. De! A növényzetet semmi nem helyettesíti egy édesvízi akváriumban. Természet adta példa, a halak trágyázzák a növényzetet, cserébe azok biológiai méregtelenítést végeznek. Illetve nappal oxigént is termelnek, de itt most ez a kevésbé fontos.

Lényeg a lényeg, ha írsz néhány szót a fényről (lumen watt kelvin tető típusa bármi), akkor kb meg lehet mondani, hogy a zöldek közül mi illene ide. Nyilván nem a növényzet hiánya miatt ilyen, de több szintet lépnél élő flórával az aki minőségét illetően. Az infuzóriás víz opálos, ködös, esetleg már-már tejszerű, ez alapján nem az. Milyen vizet használsz? Talaj, dekor esetleg? Ha 3 hímre 1 nőstény jut az bőven magyaráz egy stresszes vakarózást a nősténynél.

2019. márc. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Megnéztem a világítást, ezeket az adatokat találtam: 15w, T8 fénycső, 6500K. Az aljzat apró kavics. Közben még utána olvastam a növényeknek, abban gondolkodom, hogy tennék bele mondjuk 2 növényt olyat, ami nem igényel co2 - t. Azt is úgy, hogy cseréppel együtt. Ez nagyon elvetemült ötlet? A szemcsékkel kapcsolatban gondoltam arra is, hogy esetleg okozhatta e talaj felkeverés? Van egy eheim motoros aljzat tisztítom, amit már fél éve használok, de eddig nem okozott gondot, viszont valami fantasztikusan jól tisztít.
2019. ápr. 2. 08:00
 7/11 A kérdező kommentje:
A víz: csapvíz, egy napos pihivel, amiből kb öt liter mindig ioncserélt víz a lágyításért.
2019. ápr. 2. 09:33
 8/11 Skid05 ***** válasza:

Ami az ültetést illeti #1 válasz emitt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..

Szóval el kéne nyomni a talajba.


Ami a talajt illeti:

ha ilyen méretű akkor fel kéne töltetni homokkal

[link]

ha az alábbi szemcseméret akkor tuti

[link]

ha meg ez van akkor nincs mese ki kell venni

[link]


Ami a növényeket illeti:

A legtöbb növénynek nem kell külön gázbeoldás.

C aponogetifolia, N guadalupensis, H difformis, H polysperma, L sessiliflora, L laevigatum vonallal lehetne próbálkozni ennyi fénnyel, képekről be tudod azonosítani, a legtöbb üzletben elérhetőek. Egy napos parakill fürdő ezeknek sem árt persze.


Amik a vizet illeti:

a felkeverés hamarabb leülepszik, nem lebeg napokig. A porszívó jó cucc, használd. A pihis csapvíz is oké, az ionvizet nem feltétlen erőltetném ezzel az aránnyal mollyk mellé, ha csak nem extrém kemény a csapvíz és tetemes a párolgás.

2019. ápr. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szia! A linkeket megnézve tökéletes az aljzatom növényekhez. Azt hiszem kezdésnek eggyel megpróbálkozom. Azért gondoltam talajfelkeverésre mert este csak a szivattyú megy a diffúzorok ki vannak kapcsolva. Reggel egy darab szemcse sem látszik a vízben, ahogy bekapcsolom a diffúzort máris elkezdenek kavarogni. Most már arra jutottam, hogy talán ez a jobbik eset,de ezek nem infúzóriumok mert azok biztos nem ülepednének le. Gondolkodom valamilyen víztisztítón, ha egyáltalán van olyan ,amelyik megköti a szemcséket. Bár nem szívesen használok szereket.
2019. ápr. 4. 11:31
 10/11 Skid05 ***** válasza:

Diffúzorok? Porlasztókövek? Több is? Ha rá van kötve a légbeszívó cső a belső szűrőre, az is okozhat szemcsés porlasztást, de azok egyértelműen légbuborékok, tehát a felszín felé törnek.

Ha a porlasztók nélkül nincs szemcse, akkor a talány megoldva.

A szűrő fodrozza a felszínt és nincs szükség porlasztásra, a gázcsere megoldott. Persze a növényzet is nagyon jól fog jönni.

2019. ápr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!