Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neon hal terhesseg jelei?

Neon hal terhesseg jelei?

Figyelt kérdés
Mai napon vettem neon halacskakat, es az egyik igazan pocakos , a csik a hatan is kisse gombolyu, feltehetoleg terhes. Mit tehetek erte? Tegyem kulon? Hany napig tart altalaban? Minden erdekelne ezzel kapcsolatban. Koszonom a valaszokat

2019. ápr. 3. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább azt teszem fel, hogy mégse terhes. Tekintve, hogy szabadon ikrázó faj.Tudod, külső megtermékenyítés, meg ilyenek... Olyan sokmindent nem kell vele csinálnod.

Ha meg ikráztatásba, meg keltetésbe fognál, hát ahhoz egy cseppet több fog kelleni egy gyakorikérdéses kérdésnél.

Komolyabb fórumokon bele tudod ásni magad a témába.

2019. ápr. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1: akvarisztikában nagyon kezdő vagyok. Nyilván először beletanulnék a tartásukba de szeretnék majd ikráztatni is


Melyek ezek a komolyabb fórumok?

2019. ápr. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Minden forrást olvass el, keress rá a neonhal ikráztatására. Minél több forrás, annál jobb.

Sajnos manapság már elég halottak a régi nagyobb fórumok, mint az akvarista.hu, vagy az akvarisztika info fórum, viszont több évtizednyi gyakorlati tapasztalat van összegyűjtve. Kérdezni már nem nagyon tudsz, nincs kitől, de tanulni sokat lehet, csak sajnos sok idő kell mire kiszűröd a lényeget.

Viszont ez egy bonyolult téma ha mélyebben beleásod magad, mert a víz lágyításától a savasításon át az egyéb kémiai összefüggésekig, nem árt tisztában lenni, hogy ne csak ámokfutás szerűen tesztelgess a halak élete árán, hanem tudd is hogy mit csinálsz.

2019. ápr. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszönöm
2019. ápr. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!