Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 70literes akváriumot...

Helpforme kérdése:

Egy 70literes akváriumot szeretnék ez mennyire jó terv?

Figyelt kérdés

A talaj JBL Manado.

Szűrő Eheim pick up 160.

Hall 8db amanda lazac meg még 6db hasonló kariberű hal talán. Meg 3db algaevő harcsa,3 csokoládécsík.

Gondoltam még Maláj tornyos csigára meg valamilyen garnélára.

Dús nyövényzet.

Ha esetleg valamit rosszúl gondolok kérlek javitsatok ki.



2019. ápr. 19. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Semennyire. Egy akvárium nem attól szép, hogy veszel bele fél kiló halat vegyesen. Nagyon nem néztél utána, mik az alapok.
2019. ápr. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mit gondoltam rosszúl?
2019. ápr. 19. 16:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok a manadó híve, mert nekem a 243 literesben is hordta a szűrő, nagyon könnyű és laza. Dús növényzethez meg azért kell egy külös szűrő is, nem pedig el belső, illetve a talaj alá valamilyen táptalaj se árt
2019. ápr. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
91%
nézz utána hogy mit tarthatók együtt, 70 literesben kis halak tarthatók inkább. ügyelj a megfelelő szűrőre dús növényzetre, világításra, meg vásárolj víztesztet hogy megtudd milyen a csapvized keménysége (gh, kh, ph) de ha nem olyan rossz az érték nyugodtan tarthatsz benne bármilyen halat. Túl komolyan se kell venni ezt, úgylátom a hobbi szintről sokan már a professzionális szintre akarják ezt emelni, nagy üzlet van a mindenféle sz.rokban amit veszel hozzá.
2019. ápr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3db algaevő harcsa - melyik faj? mert hogy akad belőlük 60 centisre megnövő is, de 70 literbe még a 12 centisre megnövő ancistrust se szívesen raknám. Az Otocinclus ugyan pici, de csapathal, alsó hangon 5+ kéne belőle. Ja és van olyan érzékeny, hogy frissen indított akváriumba nem jó ötlet rakni.


3 csokoládécsík - egyértelműen csapathal, alsó hangon 5+ kéne belőle. És attól, hogy a JBL Manadón nem sérül le, még mindig az a természetes viselkedésük, hogy szájukba veszik a homokot és átszitálják kajadarabkákért.


És akkor rögtön mehet bele hagyma, paprika és a merülőforraló és lesz egy jó halászleved, mert ez így 70 literbe nagyon sok és túl vegyes is. Az "algaevőhal" és a "talajlakók" a közhiedelemmel ellentétben nem kötelező elemei az akváriumnak, viszont az ő igényeikre is ugyanúgy oda kell figyelni. Ilyen csak akkor vegyél, ha fülig beléjük vagy szeretve.


Én inkább azon a vonalon indulnék el, hogy 14-16 amandalazac (picurok, nagyobb biztonságban érzik magukat, ha többen vannak és látványosabbak is), 2-3 zebracsiga / hagymacsiga / süncsiga (picik, édesvízben nem kell ki a petéjük, bár attól még lerakják őket), esetleg valami garnéla.

2019. ápr. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A szakirodalom szerint az alga evő harvsán kivűl a tőbbi hal simán el van 70 literben.Akkor a harcsa of.
2019. ápr. 19. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!