Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek a sporthorgá...

Mi a véleményetek a sporthorgászatról? Nem képmutatósság ez?

Figyelt kérdés

Sokan jó fejnek tartják magukat, hogy miután percekig birkóztak a hallal, vissza engedik őket. De ha egyáltalán nem szenvedtetné, nem az lenne a legnagyobb jófejség?

Van pl. olyan ismerősöm aki vegetáriánus mert sajnálja az állatokat, a halat sem eszi meg, közben pedig sporthorgász, tehát vissza dobja az állatot miután elkövette hőstettét. Mi ennek az értelme?

Arról jutott eszembe a kérdés, hogy most láttam egy videót amiben a csávó percekig küzd egy hatalmas példánnyal, majd miután lefotóztatta magát vele, vissza engedte.

Az nem számít, hogy az állat száján sérülést okoz, plusz stresszet is?


2019. ápr. 20. 07:22
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

A kommentelők zöme kiállt érte, hogy jó arc hogy elengedte. Igen, ezzel egyet értek, de nem volna egyszerűbb, ha puszta kedvtelésből nem szórakoznánk az élőlénnyel?

Én nem vagyok vega, de nem kínzom fölöslegesen az állatot, ha nem szándékozom megenni. Mi ebben a jó?

2019. ápr. 20. 07:27
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

Akik nem a saját túlélésük miatt okozzák az ilyen szenvedéseket az állatoknak, azoknak sokkal jobb "sporthorgászatot" vagy vadászatot javaslok: Legyenek ők maguk az elejtett vadak. Így meg lesz oldva például az állatkerti oroszlánok élelmezése is.

"Mi ebben a jó?"

Akiket eddig ismertem akik csak sportszenvedélyből kínozzák például így az állatokat, azok IQ-ja egy vagy két számjegyű volt. De azoké is akik a tettüket megtapsolják. Nekik is úgy kellene szenvedni, hátha attól nemesednének.

2019. ápr. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%

Valoban en sem ertettem, hogy a halak mellett miert nem kampanyolnak annyian.

Peldaul a peta oldalan mindig csak a kutyakrol, birkakrol, tehenekrol, malacokrol lehetett latni figyelemfelkelto videokat, tunteteseket.

Mostanaban viszont mar ok is egyre tobbet foglalkoznak ezzel a temaval, hogy bizony a halaknak is vannak erzesik. Bizony nem olyan k**vajo erzes, ha egy horgot beleakasztanak a szadba, aztan elengednek. Egy masik erdekesseg, amit olvastam.

Valami olyasmi volt a sztori, hogy a csavo eladta a hazat(de legalabbis elkoltozott), az akvariumot pedig otthagyta. Azt hiszem valamilyen suger volt benne, teljesen lesovanyodott, hisz enni nem kapott, szuro nem ment...stbstbstb.

A feljelentes megtortent allatkinzas ellev, viszont nem nyertek pert, hiszen torveny szerint a halak nem szamitanak allatnak. Hanem targynak.

Ha igaz, akkor ez is nagyon erdekes.

2019. ápr. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem meg még mindig jobb 10 perc stressz, mintsem hogy meg is süssék utána.

Én sosem horgásztam, de több (sport)horgász ismerősöm is van. Sokkal többről szól nekik ez, mintsem az, hogy kifogják a halat. Több család az egész hétvégére elutazik valahova egy tó mellé, több generáció együtt, és nagy élmény egy-egy ilyen hétvége kicsinek-nagynak egyaránt. Mindenkinek jobb, mintha otthon kockulna vagy sajnálná magát, hogy milyen sz*r az élet... Van, aki 1-2 halat el is készít, de a többit visszadobja, van, aki mindet visszaengedi.

2019. ápr. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
A kemény sporthorgászok azért elmondom, hogy a halakkal különbül bánnak, mint legtöbb ember a saját embertársaival...Pontymatracra fektetik csak le a halat, hogy vergődve meg ne üsse magát, locsolják vízzel miközben parton van, a száján a sebet fertőtlenítőszerrel fújjak le és a lehető legkíméletesebb és legrövidebb úton a fotózkodás után visszaengedik a vízbe. A normális sporthorgászok így csinálják, persze mindig lesz akinek ez nem tetszik, de az az a kategória aki szerint a lovakra nem ülünk a birkákat meg nem nyírjuk...
2019. ápr. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%

Akkor fogalmazzuk át az állatkínzás definícóját: Állatot kínozni tilos, kivéve ha ez egy család felhőtlen kikapcsolódását szolgálja vagy ha kereskedelmi érdekek indokolják.

Tehát pl. a pirománokat se kéne korlátozni mivel őket a lángoló erdő látványa nyugtatja meg.

A halak egy része a stresszbe pusztul bele főleg a pisztrángok de ez benne van a hibaszázalékban.

Ezért bárki verhessen meg bárkit az utcán ha utána elsősegélyben részesíti, a lelki sérülések csak nyavajgások.

És ez már a 21.-század.

2019. ápr. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hiába lett lepontozva #6-os, valahogy én is így látom, ha ki is van sarkítva.
2019. ápr. 21. 00:06
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

Értjük, hogy nem értesz egyet, le is pontozhatsz minket miatta, nem kell egyet érteni. Kérdezted, válaszoltunk.


Egyébként ha valaki jól csinálja a sporthorgászatot és fontos neki a hal és a védelme, engem az se zavar, és az se, ha valaki el is fogyasztja a fogott halat, amennyiben nem védett, nem tilalmi időszak vagy méretkorlátozás alá eső példányról van szó. Felesleges ezzel hadakozni, szerintem az állatvédelem (és akkor maradjunk a halak terén) nem ezen kéne pattogjon, hanem a sok rabsiccal meg szabálytalan horgásszal kéne foglalkozzon, akik kirakják a hálót meg a varsát és olykor hagyják belepusztulni kínok között a halat, válogatás nélkül fogják össze a kicsi és nagy, szaporodási időszakban lévő halakat is.

2019. ápr. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én nem pontozok le senkit, mivel véleményeket kérdeztem, és az lehet különböző.
2019. ápr. 21. 06:32
 10/14 anonim ***** válasza:
20%

Tisztelt kérdező, ez egy szélmalomharc! Előre szaladtál az időben. Olyan mintha azt mondtad volna 1450-ben a vásári főtéren hogy nem kéne az eretnekeket kerékbetörni.

A közmorál még nem tart a Te szinteden, még kb. 50 év és mindenki elhatárolódik a sporthorgászattól. Ha esetleg láttad a Majmok bolygója c.film első részét ahol a majmok fotózkodtak az emberek tetemein, na nekem ilyen hatású az ők által internetre feltöltött horgászélményeik. Ezek örök bizonyítékok az utókor számára, ez az ő büntetésük.

2019. ápr. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!