Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet kapni olyan akváriumba...

Lehet kapni olyan akváriumba való szűrőt, ami munka közben minden irányba nyomja a vizet, nem csak egy felé?

Figyelt kérdés
Eddig csak olyannal találkoztam, ami csak egy irányba fúj és csak az erősség állítható.

2019. ápr. 22. 10:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden irányban, tehát gömb alakban, jobbra balra, előre hátra, fel le?

Soha senki nem fog ilyet gyártani. Nincs értelme. Ezt házilag tudnád megcsinálni, hogy a kifolyó csőre ráerősítesz valami műanyag gömböt, és azt kilyuggatod minden irányba.


Ez amúgy valami szökőkútnak kell, vagy mi értelme ennek? Mert ilyen szoba szökőkutak vannak esetleg...

2019. ápr. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, csak vízszintesen jobbra-balra mozgóra gondoltam. Régen voltam vendégségben, ott volt egy hatalmas tengeri akvárium, ott volt valami rejtett cucc. A korallok meg mindenhol szépen hajladoztak.
2019. ápr. 22. 16:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Tengerisbe áramoltató kell, nem a szűrő áramoltat, mert akkora sebességnél nem tudna szűrni, kimosná a baktériumokat a huzat a szűrőből.


De minden akváriumban törekedni kell az egységes áramlásra, ha nagyon hosszú az akvárium, akkor 2-é lehet osztani az áramlást, de a klasszikus felállás 1 nagy keringés, különben nem működik a mechanikai szűrés.

Mert amit a szűrő fent megtol, az a víz bukik alá, az aljzaton visszafordul és a nagyja koszt nagyjából a szűrőbe, vagy 1-2 jellemző helyre sodorja. Nagy összevisszaság nem lehet az áramlásban.

Meg édesvízibe se a növényzet, se az állatok nem bírnának egy tengeribe illő áramlást.

2019. ápr. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kössz.
2019. ápr. 22. 16:50
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Neked egy esőztetős szűrő lenne esetleg jó, igaz, hogy az sem össze vissza nyomja a vizet csak egy irányba de viszont több ágon, akár az akvárium egész szélességében. A kolléga már kifejtette miért nem lenne jó ha minden irányba áramoltatna a szűrő egy akváriumban. Talán egy kör alakú kisebb tóban eltudnék képzelni egy középre helyezett szűrőt ami minden irányba áramoltat de szerintem a halak nem szeretnék. Arra törekedj, hogy egyenletes nyugodt de stabil áramlás legyen, lehetőleg körkörös az-az felül az akvárium egész hosszában áramoltat az oldalfalnál lefordul és az alján visszaáramlik a szűrő szívó ágához. Nagyobb ill hosszabb akváriumoknál rálehet segíteni áramoltatóval is de itt is fontos az, hogy meglegyen az áramlás egyirányú mozgása. Kevés hal szereti a kavargó össze vissza csobogó és áramló vizet.
2019. ápr. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!