Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bettánál ez normális?

Bettánál ez normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :) Most vettem egy dupla farkú bettát pár órája. Egy 30 literes akvába van (50x30x20), ami már 3 hónapja üzemel, hydor típusú belső szűrő, alacsony áramlás. A hőfok 25C-ra fokra van állítva. Élő növényzet van, kődekoráció, red moor gyökér, fekete talaj és háttér. A megvilágítást a növényzethez igazítottam. Már egy jó ideje szép tiszta a víz, első 2 hétben volt hártyás a víz teteje, ez már teljesen eltűnt. Nincs se alga se penész a vízben. Vízcserét eleinte heti 2x csináltam (kb 15%), most heti 1x, de azt javasolták, hogy mivel nagyon szépen működik az akva elegendő lenne ha csak pótolnám az elpárolgott vizet, ez tényleg így van, vagy maradjak a szokásos cserénél?

A halacska a kereskedésben a szokásos kb 1 literes üvegtárolóban volt, és négy oldalról a határolt tárolókba szintén voltak betták, így elég aktív volt, folyamatosan támadta az üveget és merevítette az úszóit.

Hazahoztam, a szállítási vizet kiöntöttem a csapba, a halat beraktam a vízbe. Körülnézett aztán azóta alszik.

A víz felszínéhez közel, egy növény levele alatt a gömbmohán pihen, a szeme csukva van, ha felébresztem akkor jól reagál. Nem adtam neki enni.

Kinézetre egyébként egészségesnek látom, az úszója is nagyon szép, nem látok rajta sérülést.



Remélem csak kimerült a kereskedésben lévő harciaskodástól és nincsen semmi baja csak pihen.


Jajj és nincs mellette más hal. Úgy gondoltam ilyen picike akváriumba egy hal elég lesz.



2019. ápr. 23. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát durván lesokkoltad, sose szabad egy halat így betenni egy akváriumba.


Kezdjük az elején.

Vízcserék természetesen kellenek, anélkül nehezen tudnál a nitráttól megszabadulni, hal nélkül úgy ahogy elkerülhető a vízcsere, aki hallal együtt tanácsolta ezt, annak innentől figyelmen kívül hagyhatod a tanácsait.

Sőt, ilyen kis víztömegben inkább heti 2×15%-ot javasolnék, hogy stabilabban tartsd a vízparamétereket.


A hőmérséklet kevés. Nyugodtan mehet 26-27 fok, szerintem inkább utóbbi.


A bolti víz teljesen más, még ha kis eltérések is vannak, egy halnak azok óriási eltérések, és neki nem annyiból tart megszokni egy másik vizet, mint neked átmenni a gyerekmedencéből a nagymedencébe, neki az az élettere, azt "lélegzi" be, stb...

Órák alatt kell apránként a saját vizet a boltihoz adagolni, közben a hőmérsékletet is apránként átveszi a víz. Fél óránként öntesz a bolti vízhez a sajátból , és ha ezt csinálod órákon keresztül, utána lehet betenni a nagyba, és kiönteni a boltit.


Egyelőre emeld fel a hőmérsékletet 1 fokkal, holnap reggel pedig még 1 fokkal. Mást nem igazán tehetsz.

2019. ápr. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Azért csináltam így mert többen azt mondták hogy amibe szállítottam azt ha felnyitom azonnal ki kell önteni teljesen és minél hamarabb vegyem ki belőle a halat :(


Remélem nem tettem maradandó kárt szegény állatban

2019. ápr. 23. 19:33
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Hát, nagyon rossz tanácsadóid akadtak, sohasem szabad hirtelen változást okozni, sem hőmérsékletben sem vízminőségben, még akkor sem ha történetesen jobb körülményeket biztosítasz. Ahogy a kolléga írta fokozatosan kell változásokat eszközölni. Érdemes lett volna megkérdezni az üzletben, hogy milyen vízben és milyen hőfokon tartották és ebből kiindulva lassan áttérni az ideális értékekre. Fedett akvárium lévén nincs jelentős párolgás de ami van azt desztillált vagy halak számára is felhasználható ioncserélt vízzel pótold. Én is heti kétszeri 15% vízcserét ajánlok és 16-17 fok körüli hőmérsékletet. Remélhetőleg 1-2 nap alatt sérülés nélkül kijön a sokkos állapotból ezt segítheted sötét hátfallal. Szúnyoglárva és sórák fagyival próbálkozhatsz talán már ma is de ne erőltesd ha kell várj még az etetéssel.
2019. ápr. 24. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! :)

Ma már sokkal aktívabb

2019. ápr. 24. 13:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor nem lesz baj. Legyen letakarva az aksi, csináld a részleges vízcseréket, etesd minőségi kajával, és rendben lesz.
2019. ápr. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kzs ***** válasza:

Salx Narval (3-as válasz)


Jókat ír, de egy valamiben azért helyesbítenék.

Nem 16-17 fokos víz (az kutyahideg lesz neki). Inkább 26-27 fokos víz kell. (gondolom, ez csak billentyűtévesztés volt Salx Narval részéről - bárkivel megesik)

-----------------

Kérdező: A betta melegvízi hal, 25 fokos víz nagyon a határ. Hideg neki.

-----------------

2019. ápr. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Bocs, ezt valóban elírtam. Kösz a javítást.
2019. ápr. 25. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!