Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » ~120 literbe milyen szűrőt...

~120 literbe milyen szűrőt tegyek 40w-s világítás és néhány csíkos csuka mellé?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 24. 15:09
 1/3 Skid05 ***** válasza:

Ha mindössze ekkora faunáról van szó, akkor mondhatjuk, hogy ez egy alultelepített akvárium lesz. A 40w-os pilács sem feltétlenül indokol egy őrületes méretű biológiai töltetet, már ha fénycsőről van szó, de ebben a méretben ilyen wattszám nincs (max 2x18 v 1x39), ha led akkor egész más a helyzet, mert ott nagyobb a lumenérték, oda külső szűrés kéne.


Ami még módosíthatja a történetet, az az, hogy milyen berendezés lesz, növényzettel erősen beültetett, esetleg olyan dekor ami erősen töri az áramlást. Ezt nem tudom, úgyhogy ennyire azt mondom, hogy egy megfelelő motorral rendelkező belső vízpumpa egy kisebb bio töltettel is elviszi ezt a felállást. Pl: Atman AT202 egy kisebb Biofilter szivaccsal vagy Aquael Turbo Filter 1000, Eheim Pickup 200.

2019. ápr. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Waylander válasza:
Az előttem hozzászólóval tökéletesen egyetértve csak egy kiegészítést tennék. Szerintem szerencsésebb a külső szűrő alkalmazása, magamnak JBL 702-est vagy Eheim 2213-ast vennék hozzá. Ez utóbbit használom 10 éve, most kezdett elfáradni szívóegység, de még mindig lehet hozzá alkatrészt kapni. Megjegyzem, a gyártók ajánlása szerint csak etetésre szabad kikapcsolni a szűrőt, de én éjszakára sem hagytam bekapcsolva, így lehet, hogy a problémamentes élettartama csak 5 év lett volna. Kellene még oda más hal is, néhány csíkos csuka nagyon fog unatkozni 120 literben, bár tenyésztésre így a szerencsésebb. Sok sikert!
2019. ápr. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést, mert sosem vettem gyári szűrőt. Alapvetően magamnak építettem meg a tavamhoz illetve a nagy akváriumomhoz. A fény azt nekek kb re mondták, hogy 40w. Illetve azt szeretném, hogy az akváriumban a csukák legyenek kiemelve, de nem tudom, hogy náluk milyen kisebb hakat tehetek, amit nem támadnak meg. Mindig kevés hallal dolgoztam, nem ismerem annyira a díszhalakat. Jelenleg az akváriumban fekete talaj van, hínárok, és fű, a víz tetején pedig békalencse, illetve egy nagy vasfa is van benne. Már csak a szűrő kell.
2019. ápr. 29. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!