Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 63 literes akváriumba milyen...

63 literes akváriumba milyen aljzatot vegyek?

Figyelt kérdés

Eddig egy másik akváriumom volt és abba volt 6 guppi, 1 páncélosharcsa, 1 algaevő. És élő növény a mohák:

[link]


[link]


És még egy ehhez hasonló:


[link]


Olyanra gondoltam, hogy teszek földet is meg egy kis követ a föld fölé.



2019. ápr. 24. 21:16
 1/4 anonim válasza:
Ha növényes halas akváriumot szeretnél csinalni akkor mindenképp Ada amazonia.. Draga fajta de a legjobb ( Aktiv talaj, agyagos )
2019. ápr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Földet semmiképpen sem! Kőből is csak olyat, amiből nem oldódik ki semmi a halakra káros anyag vagy ami keményíti a vizet. Nem véletlen, hogy általában mosott és mészmentesített durva folyami homokot ajánlanak, vagy megfelelő szemcseméretű mosott sódert, esetleg fekete bazaltsplittert.
2019. ápr. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Skid05 ***** válasza:
Ilyen növényzethez én nem vinném túlzásba a talajt. A mohák magasról tesznek rá, az egeria meg hínár lévén nem a talajra fókuszál. Bőven megteszi az említett kavics(2-4mm), és/vagy jól átmosott térkőhomok. Fát tegyél bele, ne követ, a mohákat meg kötözd szépen a fára a fényforrás alá. ha penészedne a fa, akkor várd meg amíg „elmúlik”. A halak igényeit (üvegméret, egyedszám, hőfok, keménység, habitus) pedig böngészd át szépen.
2019. ápr. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Ezek a növények a vízből veszik fel a tápanyagot, a vizet kell tápozni és szerintem elég a foszfátmentes mikró táp. A talajnál jelen esetben a talajlakó halak igényeit tartsd szem előtt. Én folyami sóder és homok keverékét ajánlom valamint a kolléga által javasolt gyökerek használatát. 1db páncélost tartani nem ideális, csapatban jobban érzik magukat. Az algázók zöme is rajhal, viszont ha anciról van szó akkor az akvárium mérete miatt én nem tenném ide ( 90-100 literes akváriumba való 1db, vagy 1 pár).
2019. ápr. 25. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!