Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halat lehet feladni csomagban?

Halat lehet feladni csomagban?

Figyelt kérdés
Élő aranyhalat fel lehet adni csomagban?Persze először beszomagolnám vagy 4zacskóba és kitmném hogy ne mozogjon,törékeny címkét ráragasztanám és valami extra biztonsági csomagban feladnám ha lehetne.De nem tudom hogy lehet e!
2019. ápr. 28. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Postával élő állatot szállítani tilos.
2019. ápr. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Futárcégnél igen. Postánál...ha ráírod...nem.
2019. ápr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Nagy eséllyel meg fog fulladni.
2019. ápr. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

3.-nak.


Miért lenne gyerek? Szoktak halakat postai és futárcéggel szállítani, sőt hüllőket és rovarokat is!

2019. ápr. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ázsiából is jönnek díszhalak, de azért vannak szabályok amiket be kell tartani. Egy zacsi meg egy hal nem járható út.
2019. ápr. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A törékeny címke nem garancia semmire,ugyanazon az útvonalon halad mint a többi csomag,ugyanúgy futószalagon dolgozzák fel,max.a dolgozók nem dobnak rajta akkorát mint egy ruhacsomagon,a kamionon,furgonban ugyanúgy ömlesztve szállítják,tutira rápakolnak stb...
2019. ápr. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősöm amerikában él és ő nagy akvarista és ő szokott rendelni mindenféle különleges halakat magának.Azzel szerettem volna megpróbálkozni hogy én is cserélgetem a különlegesebb példányaimat ha lesznek utódok.
2019. ápr. 28. 18:58
 8/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Nem lehet ,hogy az ismerősödnél van egy speciel erre a célra kitalált “élő állat szállító” szervezet vagy valami ? Egy hal szállítása jóval kényesebb mint mondjuk egy hüllőé. Egy elrontott csomagolás s kifolyik a víz; elcímezték ? Megfullad a hal mire célbaér. Nem beszélve az ezzel járó stresszel.

Egy egézséges hüllő tovább kibírja egy dobozban ha kap levegőt mint egy hal egy zacskóban akinek még az oxigén ellátása is erősen korlátozott.

2019. ápr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Egy napos kiszállítással is fel lehet adni!Egyébként ott kint valahogy úgy megy az ő elmondása alapján hogy interneten megrendeli egy közeli kisállatüzletbe és másnapra ott is van ahol ő át tudja venni de ugyanúgy dobozba kapja meg.(tehát ott az a hal napokat van becsomagolva és mindig túléli)Ilyen komolyabb árú halakat is szokott venni ha jól tudom a lehértékesebb neki az ilyen 150ezer is van.(ilyen zacskóba teszik először majd egy hungarocel dobozba a hőmérséklet ingadozás miatt amit kitömnek ilyen légzacskókkal vagy mivel majd azt mégegy kartondobozba is!)
2019. ápr. 28. 19:13
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Jól emlékszem, 1-2 cég itthon is ad fel halat.

Speciális fólia, víz, hal és megnyomva oxigénnel. Még ha túl is éli, nagy stressz a halaknak. Lehet pár nap és abba pusztul bele.

Olyan pici ország vagyunk, ha nekem hal kell, megyek érte.

2019. ápr. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!