Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért büdös az akvárium?

Miért büdös az akvárium?

Figyelt kérdés
Szombaton kerültek halak a vízbe. Előtte üres járaton volt. Ma ahogy levettem a tetejét olyan büdös állott víz szagot éreztem. Tiszta a víz. Állandóan megy a szűrő és a fűtő. A világítás is de estére ezt kikapcsoljuk. Enni egy nap egyszer kapnak. 30l-es. 5guppi és 2 páncélos harcsa.
2019. ápr. 29. 10:01
1 2
 1/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

A vízcserék milyen gyakoriak ? Mennyit cserélsz s milyen vízzel ? Elég nagy a szűrőd szürőfelülete az akvához képest (elég nagy tud lenni a bacikultúra) ? Nem-e túletetsz s a poshadó halkaja az oka ? Van élő növény ? Ha van nem-e rohad ?

Hírtelen ennyi jutott eszembe amitől kellemetlenül büdös tud lenni az akvárium. Ha ezek rendben vannak akkor nem tudom mi lehet a baj :/.

2019. ápr. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Fan filter mini plus a szűrő. Lehet sok kaját kaptak? Holnap lenne esedékes a takarítás. Kevés növény van még benne. Ma akarunk még párat. Megmozgattam az aljzatot és buborékolt. Az jó vagy nem? A víz most lett kiengedve hogy álljon holnapra. Ha veszek új növényt azt csak simán berakom vagy mit csináljak vele?
2019. ápr. 29. 10:36
 3/14 A kérdező kommentje:

Most hogy nincs rajta a teteje nem is olyan büdös. Csak akkkr hirtelen ahogy felemeltem éreztem. Ha közel hajolok akkor érzek szagot de nem annyira kellemetlen.

Amúgy van valami szaga az akváriumnak alapból vagy semmi?

2019. ápr. 29. 10:39
 4/14 A kérdező kommentje:
Ha 2 naponta kapnának enni az kevés lenne?
2019. ápr. 29. 10:39
 5/14 Bubuka508 ***** válasza:
100%
2 naponta nem kevés, ha enni kapnak a halak, inkább picit mindig legyenek éhesek, mint hogy kaja rothadjon a vízben. Etetéskor is ügyelni kell rá, hogy ha már nem esznek, az esetleg megmaradt kaja ne maradjon a vízben, itt ez nem úgy működik, hogy majd később megeszik. Ha bugyborékolt a talaj, az baj, akkor metán fejlődött valami rothadó anyagból, ki kell mosni a homokot. A növényeket lehet simán is a homokba ültetni, a vízinövények elsősorban a testfelületükön, a vízből veszik fel a tápanyagokat, a talajból kevésbé. De a páncélos harcsa kifejezetten talajtúró hal, az szereti az üledéket bogarászni, ha ennek ellenére maradt benne nagyobb mennyiségű rothadó anyag, akkor valamire valamikor nagyon nem figyeltél. Mosd át a homokot.
2019. ápr. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Bubuka508 ***** válasza:
100%
Egyébként az akváriumi víznek alapból van egy kis szaga, de nem büdös, hanem kimondottan állottvíz-szag. Ez természetes. A metán büdös benne, meg a kénhidrogén, ha valami bomlani kezd benne.
2019. ápr. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Egy új akvánál már pár szál rothadó növény is okozhat szagot. De ezek szerint azzal nincs baj. Az etetésnél arra kell figyelni ,hogy csak annyit adj amennyit megesznek (amúgy mivel eteted őket ? Szemcsés táp vagy valami más ?) Kaja ügyre (is) érdemes beszerezni csigákat. A leggyakoribb a rejtélyes almacsiga (viszonylag nagyra kb 5 cm-esre megnövő sárga csiga). Könnyű kordában tartani a szaporulatot mert a víz fölé ilrázik s ha nem akarsz több csigát akkor leszeded az ikrákat. Ők majd feleszik a plusz kaját s tisztán tartanak az alga s szerves üledék nagyjától. Szerintem megérné beszerezni 2-3 példányt ha amúgy minden rendben.
2019. ápr. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Amúgy a szűrő hogy van beállítva ? Fodrozza a vízfelszínt ? Ez is fontos tényező ahoz ,hogy egézséges legyen az akváriumod.
2019. ápr. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Csigát veszek jó ötlet. Fix teljes értékű díszhaltáp. Ezt kapják. 2 gömbalga van de még akarok és akarok még mohát is.

Szerintem fodrozza a levegőztető a vizet. Kis buborékok vannak a víz felszínén és alatta is.

2019. ápr. 29. 12:50
 10/14 A kérdező kommentje:
Lehet hülye kérdés de a moha és az alga termel oxigént vagy csak a gyökeres növények?
2019. ápr. 29. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!