Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Állatkínzó vagyok azért, mert...

Állatkínzó vagyok azért, mert nincs vizinövény az akváriumban?

Figyelt kérdés
De a halak jól megvannak
2019. máj. 4. 13:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Van egy ilyen ága az akvarisztikának, ez a full-tech megközelítés, csak ennek valóban nagyon bonyolultnak kell lennie, hogy a halak anyagcsere bomlástermékeit maradéktalanul eltávolítsa a vízből, aminek egy része egyébként a növényzetre, a többi pedig a növényzeten vagy egyéb felületeken megtapadt biofilmnek, esetleg csigáknak stb. lenne a "feladata".
2019. máj. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom őszintén, én nem szívesen lennék hal ilyen helyen. Biztos, hogy lenne "hiányérzetem", mégha sosem láttam is volna vízinövényt.
2019. máj. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól még nem vagy állatkínzó, neked se lenne jó ha egy bútorod sem lenne
2019. máj. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A természetben sincsenek mindenhol vízinövények, viszont az fontos hogy az akváriumban más módon létesíts búvóhelyeket. Ha valamilyen oknál fogva nem tudsz növényeket tartani, érdemes olyan halakat válogatni amelyeket ez nem zavar(pl afrikai sügérek, feketevizes halak) és az akváriumba lógatni pár kigyökerezett szobai futókát. És több vizet is kell cserélni az el nem fogyasztott nitrát miatt.
2019. máj. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A hozzád hasonló embereknél, akik nem biztosítanak még növényzetet se de mondják, hogy a "halak jól megvannak" (miért, mondták talán??) szokott az lenni, hogy kiderül hogy 30 literben tart 200-300 literre elegendő halat, de mivel élnek és úsznak, így te gondolod hogy jól megvannak.


Egy kis infót szeretnék kérni az akváriumról, az alapján lehet megközelíteni, hogy állatkínzó vagy-e, nem az alapján, hogy tartasz-e növényt.

Hány liter? Hány és milyen fajú hal? Vízcserék mértéke és gyakorisága? Szűrő típusa?

2019. máj. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
110 liter, 3 neon 3 zebra dánió 1 xifó, a szűrőt nemtudom
2019. máj. 4. 14:54
 7/12 A kérdező kommentje:
Régen takarítottam már, általában az van, hogy a víz egy része elpárolog idővel ezért a levegőztető rendszerbe is kevés víz jut és élvezd bugyborékolni meg hangot kiadni mert kevés a víz, olyankor felsőoktatási tölteni 24 órás vízzel
2019. máj. 4. 14:59
 8/12 A kérdező kommentje:
*elkezd
2019. máj. 4. 15:00
 9/12 A kérdező kommentje:
*feltöltöm
2019. máj. 4. 15:07
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Tehát akkor nem csinálsz vízcseréket csak pótlod a párolgott vizet? Na ez az ami baromi nagy baj. Ugyanis a növényzet pont arra jó, hogy bontsa a káros anyagokat, ami még így is felhalmozódik, erre való a részleges vízcsere, amivel ezeket csökkented. Neked se növényed, se vízcseréd, a halak dúskálnak a káros mérgező anyagokban. A szűrő is kétes, gondolom nem külső szűrő ami illene már 100 literhez. Ezek után remélem azért látod, mi a probléma...arról nem is beszélve, hogy a végletekig keményíted az akvárium vizét. A halak éppen nem lennének túl sokan, de a neon és a dánió is rajhal, minimum 6-8 fős rajok kellenének, bár gyanús hogy többen lehettek, csak elpusztultak már.
2019. máj. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!