Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudtok ajánlani fedett jó...

Tudtok ajánlani fedett jó minőségü akváriumokat bettáknak?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Sokat nézelődtem hogy milyet vegyek,de még nem sikerült döntenem.Max. 30L szeretnék,mert nayobbat nem bírna a bútorom.A hossza lehetöleg olyan 40-50cm legyen és ne legyen nagyon magas.Néztem egy Diversa 40-es akvariumot,szerintetek az megfelelő lenne?
2019. máj. 4. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos szettben nem létezik jó minőségű. Ha jót akarsz, mindent külön veszel meg. Úgy drágább lesz, de használhatóbb.


Néztem ezt a szettet, ha a 11 wattos csapos fénycső van a tetőben, akkor az nem annyira rossz.

Az a baj, hogy elég drágán lehet összerakni egy ilyen kis akváriumot , és választék sincs túl sok, hogy esztétikus is legyen.

Szóval én azt csinálnám a helyedben, hogy megvenném ezt a szettet, itt annyiba kerül, mint máshol csak a tető magában:

[link]


és vennék bele még egy szűrőt.

Vagy kidobod a gyárit, és veszel bele egy aránylag komolyabb szűrőt, vagy megtartod a gyárit, és veszel mellé még egy valami akármilyet, a 2 együtt elég lesz.


A gyári szűrő szivacsa olyan kicsi, hogy teljesen alkalmatlan értelmezhető mennyiségű baktériumnak, úgyhogy a biológiai szűrés az ezzel a szűrővel nem megoldott.

Kell hozzá még egy szűrő, és úgy állítani az áramlásukat, hogy gyengítsék egymást, vagy közvetlenül az üvegre irányítani, mert a betta nem szereti a nagy áramlást.

Árban és minőségben kb így járnál a legjobban.

2019. máj. 5. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia, azért nem tudok a privát kérdésre válaszolni, mert szinte semmi érdemit nem találtam róla. Annyi különbséget látok, hogy a csapos fénycső helyett beépített led van.

Hogy ez hány lumen, megél e alatta bármilyen növény, cserélhető e, vagy ha tönkremegy, akkor kuka az egész, arról semmit nem lehet tudni.

A fénycsöves változat 11 watt, anubiashoz meg gömbmohához elég, 1-2 növényt még talán lehet benne tartani, és ha tönkre megy, 1000 ft-ért veszel bele másik kompakt csövet.


A másik, ha jó látom akkor a fénycsöves az csak 3 mm es üvegből készül, a ledes meg 4-seből, nyilván nem kell magyarázni milyen gyenge egy 3 mm-es üveg. Szóval van ami mellette szól van ami ellene. A szűrő a ledesben is ugyanaz a hulladék. Nem tudom, melyiket venném meg. Én valószínűleg egyiket sem...

2019. máj. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor értem...te milyet vennél?
2019. máj. 5. 11:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát ilyen kicsit 100% hogy nem, nagyobbat meg saját magam raknám össze, ár/érték arányban úgy jobbak ki lehet jönni.

Meg nagyobbra szívesebben költök, mert több benne a lehetőség. Ezért írtam a legelső verzióra, hogy ha ekkorát akarsz, jó az, csak kell bele még egy szűrő.

2019. máj. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2019. máj. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez így 21.000 ft.

De boltban is érdeklődhetsz, lehet hogy van pl olcsóbb aljzat kimérve.


Tető így sajnos nincs, pedig bettához kötelező. Ezt úgy tudod megoldani, hogy halasboltban veszel műanyag tetősínt, 2 oldalra, leméred mekkora üveg fér bele, és levágatod üvegessel. A sarkát le kell csapni a vezetékeknek.

Így lenne egy alkalmas szűrőd és olyan világításod, ami hiba esetén javítható, vagy cserélhető, és nem 15.000-ért cserélhető.

2019. máj. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!