Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csak vizinövény?

Csak vizinövény?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 5 és egy 16 literes akváriumom. Mivel egyiksem alkalmas halak tartására, ezért elgondolkoztam rajta, hogy lehetne-e valamelyikben csak növényt tartani.

Ha az ötlet megvalósítható, mik a szükséges felszerelések és feltételek? Létrejöhet és fenntartható halak nélkül és ilyen kis méretű akváriumban biológiai egyensúly?

Hirtelen ötlet, a neten még nem találtam túl sok infót a témában, ezért minden érdekel.

Hogyan kezdjek hozzá? Mennyire macerás?



2019. máj. 10. 22:04
 1/2 Skid05 ***** válasza:

Létrejöhet persze. Mondjuk az 5 literes az már kemény dió, nagyon kis víztömeg, nem ajánlom elsőre. A 16os az már egy közepes nano méret, igaz az ekkora üvegeket már inkább kockaformára tervezik látvány okán, de a kommersz hasáb alakúval is lehet próbálkozni.

Mi kell?

- akasztós szűrő 10-15szörös megforgatással,

- ehhez a mérethez ideális kompakt pilács (én a ledet nem javaslom), mondjuk 11 wattos CDL fényforrással

- ha belefér akkor valami agyagos talaj, alá táptalajjal, ha nem akkor kavics+homok mix

- opcionális a dekoráció is

- folyékony makrotáp és mikrotáp, sokáig elég

- ekkora méretben már lehet lágy vízzel próbálkozni akár ionvizes megoldással is

- a növényeket meg fórumokon kéz alól érdemes pár szálat, rendelni ekkora üvegbe ráfizetés, okosan kell társítani, hogy ne boruljon a rendszer

A méretéhez viszonyítva meglepően nem lesz olcsó.

Macerás? Kis víztömeg = oda kell figyelni a vízcserékre és a következetes tápozásra.

2019. máj. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Lehet, hogy ezt még egyszer át kell gondoljam:)

2019. máj. 12. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!