Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért kergetik a halakat?

Miért kergetik a halakat?

Figyelt kérdés

Serpa lazacaim vannak..azt vettem észre hogy kergetik illetve csipkedik a vöröshasu neon halakat illetve a harcsákat...nem csak etetésnél.Békés halnak irják le öket.

Az akvárium nagy..sok növénnyel..heti 30%-os vizcsere..biologiai egyensuly rendben..szürés jó.


2019. máj. 13. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Területvédő állat. Nem tűrnek el a fajtársukon kívül más halakat.
2019. máj. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Voltak nekem is, ötöves márnával, páncélossal, kolibri hallal. Inkább félősek voltak, mindig a növények közt szuszogtak, nem értem.
2019. máj. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem értem Én se..Békés csapathal...ezt olvastam róluk..
2019. máj. 13. 11:02
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Hány példány van, fiúk-lányok aránya?
2019. máj. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
7 darab van..még növendékek...nemüket nem tudom
2019. máj. 13. 11:10
 6/10 anonim ***** válasza:

"Az akvárium nagy"

SI-ben kifejezve? A nagy az relatív, hány literes?


Csak mert tényleg érdekes, hogyha minden úgy van ahogy írod. Kicsik is még, a nagy hely és a sok növény is ez ellen dolgozik, úgyhogy nem tudok nem gondolni arra a klasszikussá vált mondásra, miszerint agresszív hal nincs, csak túl kis akvárium.


Egyébként... békések, hát ja, kb mint kutyák közt a terrierek, azok is békések, nem ártanának a gazdáiknak, csak hát ugye elevenek.

Ezért munkakutyák, hogy levezessék az energiáikat.

De ez az elevenség arra is alapot adott, hogy gladiátor kutyákat tenyésszenek ki belőlük, szóval ez az elevenség meg hiperaktívság sok módon megnyilvánulhat.


Ja, és még kéne, hogy mikor indítottad az akváriumot. Mióta vannak benne halak, és melyik halból hány darab van.

Mert ha új indítású, akkor lehet egy kezdeti izgatott állapot, ami majd elmúlik.

Unalmukban is csinálhatják, nem agresszióból, csak hogy elfoglalják magukat valamivel. Erre még nagyobb társaság a megoldás, ami ha tényleg nagy az akvárium, akkor szerencsére nem probléma.


Illetve még annyi, hogy ha új indítású aksi, és ez egy kezdeti jelenség, akkor azóta hogy kiírtad a kérdést, mit látsz, (bár nem telt el olyan sok idő, vagy 3 napot jó lenne várni) szóval hogy ugyanolyan a helyzet, vagy kezdenek megnyugodni..?

2019. máj. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

130lt-es..ök 7-en vannak rajtunk kivül van 10darab kolibrihal és 6 neon...4 harcsa...a serpák 2 hete jöttek..elöször nyugisak voltak..most hogy szokják a helyet kezdenek csipkelödni.

Az akvárium 2 éves.

2019. máj. 14. 09:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Értem, így, hogy ők kerültek be utoljára mégritkább eset, sajnálom de nem tudok érdemben segíteni.
2019. máj. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33%
Több hal kellene , de túl sok a csapathal, dupla ennyien lennének a lazacok nem lenne semmi. Át kell gondolni a társítást, kevesebb faj , azokból több példány .
2019. máj. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ..lehet akkor a neonokat átrakom...sajnos elpusztult belöle egy...nem tudom az okát..de most nem rég kaptak uj eleséget..jobb minöségü granulátumot...de csak egyszer kaptak mert ugy vettem észre tul nagy a szemcseméret..elképzelhető,hogy megfulladt töle?Ennek már több hete..ha valami más lenne már észre vettem volna.Az eladot akit kérdeztem azt monta hogy 1000 az 1-hez,hogy ilyen történik....köszönöm a válaszokat
2019. máj. 15. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!