Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért eszi a vitorláshal az...

Miért eszi a vitorláshal az akváriumi növényt?

Figyelt kérdés
Az elmúlt időszakban észrevettem hogy az egyik növényem levelei rejtélyes módon kilyukadtak. Ma vettem észre hogy a vitorlásaim eszik. Sajnos a friss hajtásokat rögtön lekapják:(.Naponta 2 kocka fagyasztott kukacot kapnak (es ez elégnek is tűnt eddig). Lehetséges hogy éhesek lesznek délutánra?

2019. máj. 15. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem azért eszi, mert nem kap eleget enni, hanem mert ízlik neki. Ez olyan, mintha anyád nem értené, miért eszel az egész nap az asztalon illatozó csokis sütiből, mikor már ettél elég soenótot buggyantott tojással. Sajnos ezt a növényt valószínűleg le kell majd cserélned, ha szeretnéd, hogy szép maradjon az akvárium.
2019. máj. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Fagyasztott kukac? Mármint tubifex vagy vörös szúnyog? Mert főmenünek egyiket sem erőltetném hosszabb távon, a kevésbé érzékeny belűek emésztését is roncsolhatják, legalább variáld meg vmivel (artemia, mysis, fehér szúnyog, esetleg malawi mix abban van zöldféle is).
2019. máj. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát igen, fagyasztottból is változatosabban kéne adni, vannak ilyen mixek, mindenféle van bennük, meg ha igénylik a növényi táplálékot, akkor forrázott vagy nyers zöldségpürékkel is lehet próbálkozni, és akkor nem a növényeket fogják enni.
2019. máj. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen fagyasztottból van vagy 6 fajta azokat adom felváltva. Köszönöm a válaszokat!
2019. máj. 15. 23:10
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Biztos, hogy meg is eszik a növényt, nem csak tisztogatják a helyet ikrarakáshoz? Amúgy nem kizárt a növényevés az enyémek is néha megcsipegették az etetésre szánt algát és egyes zöldségekből, gyümölcsökből is ettek egy keveset, bár többnyire inkább csak megkóstolták és kiköpték.:D A malawi mixet én is ajánlanám kipróbálni.
2019. máj. 17. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerintem megeszik mivel a levelek kb 80 % eltunt :D kipróbálom azt a tápot amit írtál hátha abbahagyjàk :)
2019. máj. 17. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!