Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fontos a szilikon márkája?

Fontos a szilikon márkája?

Figyelt kérdés

Akváriumot ragasztok, pici szűrőakváriumot.

A márkája is fontos, vagy csak, hogy ne legyen gombaölős?


2019. máj. 20. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:

A márka max a ragasztó minőséget tükrözi,de ez sem mindig igaz.

Szerintem ami nagymértékben számít,az az,hogy milyen felületre lehet alkalmazni.

2019. máj. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Üvegre is alkalmas. Soudal márka.

2019. máj. 20. 15:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem számít. A szilikon az szilikon. A lényeg az, hogy üveg felületre alkalmas legyen a leírása alapján.
2019. máj. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Skid05 ***** válasza:

Nem értek egyet a fentiekkel, ott a lényeg a leírásban: „Nem tartalmaz oldószert, töltő és lágyítóanyagokat- kötés után ártalmatlan az élő szervezetekre”

[link]

ezt használnám, erre a célra gyártották, higgy nekik.

2019. máj. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es

Nem kötekedni akarok,de ha a szilikon megköt,azt nem oldja a víz,tehát elvileg nem lehet rájuk ártalmas,hacsak meg nem eszik.

Esetleg még annyit lehetne csinálni,hogy a szilikont kötés után nedves ruhával áttörlöd,hogy biztos ne legyen a felületén semmi.

Az tény,hogy amit te küldtél,azt "erre tálalták ki" de annyival drágább is,és szerintem kötés után a másik sem veszélyezteti az akváriumban élőket.

2019. máj. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Skid05 ***** válasza:

5-ös

Igen, valóban két verzió van, vagy marketing bullshit túlárazáshoz vagy alapos okkal ajánlja ezt a gyártó. A túlbiztosító hozzáállásom miatt az „elvileget” igyekszem megkerülni és mivel nem vagyok bennfentes az iparágban, utóbbi felé hajlok.

Kisebb üvegezéshez egyébként a 70gr-s FBS pl egy bevált termék, és még magyar is, féláron, sok helyen kapható.

[link]

2019. máj. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat!
2019. máj. 20. 20:33
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Én is az F.B.S.-t használom és ajánlom de bármelyik szilikon ragasztó használható ha a tulajdonságai megfelelnek a várt követelményeknek (fel van tüntetve minden ragasztó és tömítő szilikonon), márkától függetlenül. Hangsúly a szennyeződésmentes felületre történő ragasztáson van, ill a kikeményedési idő kivárásán.
2019. máj. 21. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!