Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » JBL Manado talaj?

JBL Manado talaj?

Figyelt kérdés

Aki használta már kérem, írja le hogy mik a tapasztalatai.


Állítólag át kell mosni. Hogyan?


Állítólag koszolja a vizet. Igaz?


Állítólag nehéz bele ültetni. Valóban?


Amire még nem találtam infót: kell-e cserélni? Kell-e rá fedőréteg?

Befolyásolja-e a víz paramétereit?


Köszönöm szépen!



2019. máj. 20. 23:53
 1/6 Skid05 ***** válasza:

Vízzel ;) max 3szor, pár literes adagonként, csakhogy a szálló agyagport lemosd, kézi kevergetés nélkül, amit a vízsugár felkever, minél többet mosod a kemény szemcsék annál inkább koptatják egymást, nem kell eltúlozni.

Ültetni homokba és kavicsba is könnyebb ez kétségtelen.

Cserélni nem kell, nem táp-, hanem passzív talaj, ő maga a fedőréteg.

Neutrális, azt leszámítva, hogy pár hónapig a GH-t növelni fogja.

2019. máj. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat.

Valami trükk van az ültetésre?

2019. máj. 22. 17:19
 3/6 Skid05 ***** válasza:
Attól függ mit ültetsz, persze csipesz nélkül nem megy, a tőosztásos ültetés könnyebb, a hínárféléket célszerű ferdén lenyomni, az alsó leveleiket úgy levágni, hogy pár millit meghagysz így fogják lent a talajban a növényt, meg vannak az extrém esetek a gyepalkotó mini növények és néhány bokros faj (P helferi…) na az csak hajtépéssel és anyázással együtt megy
2019. máj. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A hajamat nem szoktam tépni, akáromkodás stimmel, de inkább a "bassszameg" mint az anyázás :DDDD


Viccet félretéve arra gondoltam hogy a gyep növényeket kis "foltokban" hálóval lefogatva ültetném úgy hogy a háló négy sarkára kavicsot kötözök. Csak levágni lesz majd macerás, de majd elválik, lehet hogy marad úgy.

Ez beválhat?


Amúgy az előző akiba a cryptocorine aponogentoizét úgy ültettem finom szemcsés kavicsba, hogy a tövét körbepakoltam nagyobb kavicsokkal (sima sóderből válogatott, főtt kavicsok). Ez azt a célt szolgálta hogy a sodrás ki ne fordítsa, míg a gyökere meg nem erősödik.

2019. máj. 23. 11:35
 5/6 Skid05 ***** válasza:

A szitok jellege irreleváns, a lényeg, hogy megtörténjen…

A háló moháknál működik, azok nem gyökeresednek, előny ha mozgathatók, a gyepet a lustábbja apró csoportokban ülteti, a vájtfülű kertészek pedig szálanként. A növények eltérő ütemű fejlődése (különösen zselében emersen nevelve) miatt egyik-másik szál átnőhet a hálón míg némelyek gyökere még mindig nem lesz elég hogy megtartsa magát.

Mondjuk aki gyeppel operál az vállalja a pepecselést egyéb feltételek (gáz, vízkémia, talajkémia, táp) megteremtése mellett is. A HM-et javaslom vagy nagyobb üvegben a S subulata fajt azok nem hisztisek és jól kezelhetők.

Vagy lehet ültetőtálba is ültetni, előnye, hogy a táptalaj kioldódásra kisebb az esély, illetve a tálban a manado sokkal jobban és azonnal tömöríthető + nem kell víz alatt ültetni.

2019. máj. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ha! Akkor én inkább lusta leszek! :D

Nem szeretnék egyébként hightech akvát, viszont nagyon tetszenek a gyepszerűen elterülő alacsony növények. Néztem ezeket is, amiket írtál, de ott van pl. a Pogostemon helferi, meg még egy jópár, ami tetszik, egyszerűen nem is tudok dönteni. Szerintem az fog győzni, amelyik majd megmarad nálam 😁

2019. máj. 24. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!