Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium hátulja festve van...

Krisz153 kérdése:

Akvárium hátulja festve van feketére, annak mi a szerepe, és hogyan tudom eltávolítani?

Figyelt kérdés
Meg még egy olyan kérdés hogy az akvárium hátulja de csak a hátulja le van festve feketére , nem tudom biztosan mi a szerepe de szerintem csak anyi hogy a bemeneti és kimeneti csövetek el takarja ... én al akarom szedni hogy ne legyen fekete vagy maximum meg nagyon oldat két csíkot , szerintetek mivel lehet le oldani ?

2019. máj. 24. 18:26
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Több szerepe is lehet, kiemeli a növényzet és a halak színét, mélységet ad az akváriumnak, nyugtatólag hat főleg az un fekete vizet kedvelő halakra, a zavaró áteső fényt elnyeli, takarásban tartja az akvárium mögötti teret és tárgyakat, falat stb. Ha maga a festés ép én nem szedném le hacsak nem pont fekete halakat akarnék tartani. A fekete ill sötét egyszínű hátfal az egyik legjobb választás. Mondjuk oda lehetett volna tenni egy lapot is nem lett volna fontos lefesteni de ha már így van én hagynám. Amúgy a festékfüggő, hogy milyen hígító oldja, ki kell próbálni de csak óvatosan a ragasztott részeknél. A szilikon általában elviseli az oldószereket de azért csak finoman ha mégis leszeretnéd szedni.
2019. máj. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miért akarod leszedni? Így jobban fog kinézni.
2019. máj. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy teljesen megszáradt festéket sima mezei hígító nem old. Az a még be nem száradt festéket hígítja, szerszámot, kezet lehet vele mosni, ilyesmi.

Ha megszáradt, vagy mechanikai eltávolítás (tehát nekiállsz vakarni valamivel, de azt az üveg 100% hogy nem éli túl karc nélkül

vagy... kromofág. De az mocskos egy cucc.


Amúgy meg kéne tudni hogy milyen festék, mert az is lehet, hogy valami mész alapú falfesték.


De ahogy tegnap is mondtam, csak ismételni tudom magam, és megerősíteni a többieket, én se szedném le.

2019. máj. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindnekinek nem fogom leszedni meg győztetek :)
2019. máj. 25. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!