Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A mexikói axolotl-t (Ambystoma...

A mexikói axolotl-t (Ambystoma mexicanum) betiltották volna?

Figyelt kérdés
Múltkor amikor az állatkereskedésben jártam az axolotljaimnak vásároltam és láttam, hogy üres a az akvárium amiben régen tartották, megkérdeztem a nőt, hogy már nem árulnak és azt mondta betiltották. Sajnos nem érdeklődtem jobban utána nála miről van szó és neten se találtam semmit. Valaki tudja esetleg, hogy igaz-e és ha igen miért?

2019. máj. 26. 00:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Talán CITES-listára tették, nézz utána.
2019. máj. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de ha jól tudom 1973 rajta van ugyanis a vadonban veszélyeztetettek, de a tenyésztésével eddig semmi probléma nem volt én is 2018 nyarán vásároltam őket. Egyik fórumon se találtam erről semmit ezért érdeklődtem utána itt. Leginkább amiatt érdekel, hogy veszélyeztethetik-e a honos kétéltűeket betegségekkel (mint a már sok betiltott kétéltű faj M.o.-on).
2019. máj. 30. 21:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez nme igaz, a nő hazudott vagy épp nmne jól tudja, vagy kifogást keresett mért nincs nekik. Az axifórum üzelmel még mopst is, és az axik nme veszélyeztetik a hazai kétéltűfaunát,

csak a gőte, pl tűzhasú márványos, bordásgőte stb, meg ezek a hasonló kis "mütyürök", az axi az nem.

Meg a közeli városokba van még sok axika, én most ott vettem két kis vadaskát, olyan félévesek lehetnek, vagy még talán annál is fiatalkábbak. És a mi vidéki kisvárosunkba is van axi a boltokba, nmetom nálatok mi a probléma de voltam fent Pesten és iott is volt, vadas is sárga is és fehér ill fekete is akad néha, mert ugyanis a melanoid, azaz fekete a legritkább. Szóval sok-sok állatboltba látta axikat, és kettőt még magamhoz is vettem. Imádom őőőkeeeet, a vadas színű a kedvencecskémmmmm

2020. febr. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!