Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek átrakhatom?

Szerintetek átrakhatom?

Figyelt kérdés

Adott egy 54 literes akvárium megfelelő szűréssel, porózus aljzattal, dúsan növényesítve, heti 30% vízcserével.


Lakói:

1 kis méretű hím sziámi harcoshal (nősténynek lett véve...)

3 párduccsík

3 albínó páncélos harcsa

2 hím endler guppi (ők kényszerből kerültek bele)

kb 15 garnéla és csigák



Egy másik 200 literes akváriumomban van négy standard páncélos harcsa. Kicsit úgy érzem, hogy ebben az akváriumban túl nagy talajlakók terén a sűrűség (az említett páncélosok mellett 4 db pakisztáni díszcsík és egy szaporodó pár anci). Éppenséggel nincs gáz náluk, de elgondolkoztam hogy ezt a négy páncélost átrakhatnám-e az 54 literesbe? Tudom hogy nem a legoptimálisabb méret nekik. Egyébként egyik akváriumban sincs pusztulás vagy gond egyáltalán, csak kicsit átcsoportosítanék, ha lehet.

Mi erről a véleményetek?



2019. máj. 26. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
a sziámit hagyd meg a 54 literben, az összes többit a 200 literbe. Sziámi harcoshal himet SOHA nem rakunk össze más hallal, mert territóriuma van. Ne stresszeltesd szegényt
2019. máj. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszöni szépen, a sziámi hím nagyon jól van több mint egy éve az összes fent említett lakóval, egyik se stresszeli a másikat, mert már pusztulás vagy tépés lett volna a vége...

A kérdés pedig arra vonatkozik, hogy a 200 literesBŐL a 4 páncélos elférne-e még az 54-esbe. A 200-asba több halat nem akarok rakni, mert túltelepített lenne akkor.

2019. máj. 26. 22:57
 3/4 Skid05 ***** válasza:

Hasonlóan érzem én is, „túl nagy talajlakók terén a sűrűség” és „nem a legoptimálisabb méret nekik”. A csíkok vagy az ancik között választanék és egy páncélos csapat mehetne melléjük (egy fajból, mert egy faj egy raj) a 200asba, ezzel a talajszint ott letudva.

Az 54-esbe én törpe páncéloson (C pygmaeus) kívül (gondolom a standard a méretre vonatkozott) mást nem tennék a betta mellé. Egy 54es olyannyira nem nagy élettér, hogy egyenesen kicsi. Előnyös lenne a minimális létszámokat elérni az adott fajok igényeinek megfelelően (ez csapatban gondolkozó halaknál 6 egyednél indul), ehhez valóban újragondolás szükséges.

2019. máj. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Semmiképp, sőt ha minden halat megszeretnél tartani még egy akváriumot be kellene üzemelni és az átcsoportosítás után ki kellene egészíteni a meglévőket, hogy legalább kis csapatot alkossanak. Ha nincs tervben még egy akvárium, akkor ahogy írták választanod kellene mi marad és mi kerül elajándékozásra, eladásra.
2019. máj. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!