Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat tehetnék bele?

Milyen halat tehetnék bele?

Figyelt kérdés
Olyan halat keresek, ami bírja azt, ha egy hüllő mászkál a vízben, mert egy baziliszkusz terráriumába tenném. Az akvárium 40x40x30 azaz 48 liter kb. Van egyáltalán ilyen hal?

2019. máj. 29. 11:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"Amikor egyetlen baziliszkuszt tart valaki, akkor is legalább 200x100x150 cm méretű terráriumot biztosítsunk számára. Több példány esetén ennél jóval nagyobb helyre van szükség, akár 5-6 négyzetméteres terrárium is kellhet."


További sportsikereket kívánok.

2019. máj. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban utána kéne olvasni a dolgoknak, aztán feltenni itt a megválaszolatlanul maradt ÉRTELMES kérdéseiket.

Nagyon sokan csinálják ezt, sajnos. Semmi utánajárás... aztán jön ide a hülye kérdéseivel, s várja a csodát, hogy valaki megmondja neki a tutit.

Ez nem így működik!

2019. máj. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi a probléma a kérdéssel, a terráriumban van 2 lubickoló, az egyik nagyon sekély, a másik pedig egy akvárium, amit belesűllyesztettem a talajba. Látványos lenne, ha a sarokban nem csak a víz lenne, hanem valamilyen hal is. Nem tudom, hogy miért válaszoltátok ezeket, de bocsánat, ha valamit rosszul mondtam...
2019. máj. 29. 15:18
 4/21 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Gondolom a többiek úgy értették ,hogy a terrárium alja van vízzel feltöltve s az az akvárium. Igazából a kérdésedből nem tudtuk meg a teljes terrárium méreteit szóval a félreértés jogos. Rakhatnál fel képet ,hogy lássuk miről is van szó.
2019. máj. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Túl van tárgyalva, bocsánat, hogy félreértettétek, térjünk át a halakra...
2019. máj. 29. 16:11
 6/21 anonim ***** válasza:

Méretet tekintve elvileg nanohalak jöhetnének szóba...


Gyakorlatilag van néhány buktatója.

Pl a nanohalak túlnyomó többségének lágyított víz kell, ami csapból nem igazán folyik. De van más alternatíva is, pl endleg guppikat lehet csapvízben is tartani. És csak hímeket tartva a túlszaporodás se jelentene állandó megoldhatatlan problémát.


De azt hogy oldod meg, hogy az a hüllő ne piszkítsa össze a vizet? Akár a terkó aljzatával, vagy bármi más szennyeződéssel, akár a kajája belerohad a vízbe, akár ő maga konkrétan odapiszkít...

Ezt, hogy tudod elkerülni?

Mert az addig rendben van, hogy az akváriumba van szűrő... ami annak a 10 db negyed grammos halnak elbír az ürülékével.

De egy negyed kilós zabagép hüllőével egész biztosan nem!


Csak hogy rávilágítsak a méretarányokra, mert amúgy láttam már ilyet egy állatkereskedésben.

500 liter körül volt az akvárium, egy paludáriumnak volt megcsinálva, a szárazföldi részen vagy volt állat, vagy nem, attól függően, hogy eladták, vagy szereztek helyette másikat.

De az az állat vagy egy 2 cm-es nyílméreg béka volt, vagy egy 3 cm-es krokodil szkink!

A szűrés meg úgy volt megoldva, hogy a nagy akvárium alatt volt egy nem tudom mekkora, (de majdnem ugyanolyan hosszú, tehát az is több száz literes akvárium volt)

szűrőakvárium, mint a tengeri akváriumoknál.

És vízesés szerűen ment vissza a víz , esőerdős környezetet szimulálva.


Szóval a legnagyobb kérdések:

Mekkora a terrárium, és mennyire gondolod komolyan ezt a projektet, mármint pénzben, energiában, munkában...?

Mert ahogy a fenti példa is mutatja, végül is kivitelezhető.


Csak éppen ha belevágsz egy ekkora dologba, ahhoz azért érteni kell, mert nem olyan egyszerű történet, szóval azon a szinten már ritkán az a kérdés, hogy milyen hal lehet benne.

2019. máj. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

"a hüllő ne piszkítsa össze a vizet?"


Mielőtt ebből is félreértés lenne, ehhez a részhez azt hozzátenném, hogy ha nem nagyon értesz a halakhoz, hogy ez más dimenzió, mint egy akvaterrárium, ahol egy vízi hüllőt tartasz a vízben.

Halaknál teljesen más szintet kell elérni víz tisztaságban (nem érzékszervi tisztaságról beszélek, hanem kémiai , letesztelt tisztaságról) mint pl egy vízi teknősnél.

Egy hüllőnek is fontos a tisztaság, de ők csak úgy belemennek a vízben, benne vannak.

A halak meg abban élnek, abból lélegeznek, szó szerint beáramlik a testükbe a bőrükön, szóval a víz a részük.

2019. máj. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Magyarul ekkora akva méret kicsi lenne, és a szűrő nem bírná a koszt? A vizet meg tudom oldani, mert RO vizet használok a terráriumokba, hogy ne vízkövesedjen a párásításnál. Az állat biztos, hogy belepiszkít, ez elkerülhetelen. De lehet, hogy az lesz, hogy elkerítem, hogy ne tudjob belemászni, és végülis úgy is szép lesz az egész...
2019. máj. 29. 17:10
 9/21 A kérdező kommentje:
Egyébként szoktak együtt tartani ékszerteknőst nagyobb halakkal, szóval gondolom nem végzetes, ha belepiszkít a hüllő
2019. máj. 29. 17:11
 10/21 anonim ***** válasza:

Vagy ágyúval verébre méretű szűrővel lehet megoldani, szélsőségesen elmebeteg módon túlméretezve a szűrést, vagy de, végzetes.

Attól, hogy "tartanak" úgy, az sajnos fényévekre van az ideálistól, az ilyen katyvaszokban kevés kivétellel súlyos állatkínzás folyik.

2019. máj. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!