Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranyhalnak mindegy milyen...

Aranyhalnak mindegy milyen kavicsot teszek az akvárium aljára? Légyszi ne linkeljetek hanem soroljátok fel?

Figyelt kérdés
Mármint azt tudom hogy kb diónyi nagyságú kő kell, lehet ennél nagyobb, és lehet pl a kertből szedni ilyet? Tudom hogy jól átkell mosni. És írtok névszerint olyan növényeket amit bele lehet tenni? És milyen homok kell az aljára?
2010. júl. 7. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen jól megkell mosni,és lehet akár a Balaton vagy Duna partról is.Bárhonnan szedheted de jól mosd át!Növényeket név szerint nem tudok,de az állatkereskedésbe segítenek és adnak neked én 100Ft-ért vettem.Homokot én nem raktam elég a kavics.
2010. júl. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szóval Úgy is lehet hogy kavics az aljára és növény? Nem muszály homok?
2010. júl. 7. 20:34
 3/10 anonim válasza:
Mindenféle kavics jó, mi sódert használtuk, vödörben megmosva. Addig kell mosni, amíg tiszta víz nem folyik belőle. A növényt meg feljebb írták, mi kimentünk a Fancsika horgásztóhoz és onnan szedtünk vízinövényt. De azt is át kell mosni, mert vízipók is lehet benne, az meg a mérgével kinyírja a halat. Ha meg kerti tóba kell, akkor hagyd a fenébe, mert oda nem kell kavics, oda elég, ha raksz növényeket. Vízitutajok különféle fajtája mind jó. Mi is ezt használjuk :)
2010. júl. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem akváriumba kellene de ez a mindegy milyen kavics dolog...xD nemcsak aranyhalaknak jó, hanem más halaknak is? És köszönöm az eddigi válaszokat! ;)
2010. júl. 7. 21:01
 5/10 A kérdező kommentje:
Jahh és még annyi hogy 1 db aranyhalnak muszály 100 l-es akvárium? Utána olvastam már de mindenhol mást írnak ha válaszolna még erre is valaki az nagyon jó lenne! (:
2010. júl. 7. 21:02
 6/10 anonim ***** válasza:
Szió. Igen, nem árt, ha az aranyhalaknak legalább 100 liter az akváriumuk. eléldegélnek kisebben is, nálam is úgy voltak, aztán vettem használtan egy 170l-est és szembeötlő a viselkedésükben, életkedvükben, egészségükben a különbség. Nálam 3-4 mm sóder van benne és pár mezei nagyobb kavics, amiket gyűjtöttem és kifővbe beleraktam, szeretnek turkálni közöttük. ha az összes kő túl nagy szemű, az nem jó, mert nagyon beáll közé a piszok és macerás takarítani, az apróbb szeműbbön jobban megmarad és a szűrő is könnyebben felszívja, én erre szavazok. állatkereskedésben mondd meg, hogy apróbb szemű kavicsot szeretnél venni akváriumba, nálunk pl. 560 ft. 5 kiló, nem egy nagy beruházás, de megéri. általában több színű van, világosabb, fekete, vegyes, stb.
2010. júl. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
az utsó vagyok: ja igen és nálam óriás valisneria és nem tudom pontosan milyen anubias van, olyan 5-15 centi szív alakú erős bőrszerű levelei vannak, ezeket nálam nem csócsálják meg, de róluk szívesen eszegetik az algát, meg mindenfélét ami rajta van, de én nem nagyon látom.
2010. júl. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

nekünk az akváriumunk 600 literes, és egy aranyhal sincsen... elvan az a kerti tóban

de az 2 méter mély, hogy telelni is tudjanak benne. a kerti tavunkba kb 3000-4000 liter fér be... rengeteg aranyhaql van benne

2010. júl. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát nekem akváriumba lenne, és gyüjtöttem már köveket, köszönöm a válaszokat!
2010. júl. 8. 08:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok!Nem muszály 1db aranyhalnak nagy akvárium kicsi is jó,és akkor levegőztető sem kell,és igen lehet kavics és belem a növény.
2010. júl. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!