Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek darakórosak...

Szerintetek darakórosak lennének a halaim, ha hónapok óta vakaróznak, de nincsenek fehér pöttyök?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősömnek darakórosak a halai. Kíváncsiságból rákerestem, és találtam is egy jó kis írást róla (okok, tünetek, kezelés, minden).


Az a furcsa, hogy a leírt tüneteket hónapok óta észlelem a guppijaimon, egy kivételével: fehér daraszerű pöttyök egyik halamon sincsenek!

Az egy sarokban "lebegés", dörgölőzés megvannak. De már rég. A gyors kopoltyúmozgás....hát, nem tudom hogy mi számít gyorsnak....egy perc alatt hányszor kell mozdulnia?

És ott van még egy tünet, ami lehet hogy nem is tünet, mert őszintén szólva azt sem tudom biztosan hogy mennyire piros egy kivörösödött kopoltyú, és milyen, ha nincs kivörösödve. Olyankor rózsaszín?

Sehol sem találtam konkrét leírást ezekre. Kérlek, segítsetek!



2019. jún. 5. 15:19
 1/5 anonim válasza:
100%
Biztos hogy nem, a darakórnál előbb utóbb láthatóak lesznek a pöttyök. Egysejtűek is okozhatják a vakarózást, ami nem okoz súlyos problémát. Vakarózhatnak még ha sok a szerves anyag az aksiban, pl ha túltelepített, vagy ha nem cseréled a vizet, vagy nem jó a szűrő. A sarokban lebegés miatt gyanús hogy tényleg beteg, de lehet annak is az oka hogy nem érzi jól magát és depressziós. Az az igazság hogy nincs minden betegség leírva a neten és nem kérdezhetjük meg hogy fáj-e valamije. Nekem is pusztult el úgy halam hogy nem tudtam mitől. Adj neki vitamint, hátha segít.
2019. jún. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Azt nem írtam, hogy 90 liter, 7 guppi, egy anci, többfajta, de nem túl dús növényzet ( most telepítettem 5 tő crypto. aponogentofiliát, már hajtanak) Eheim 2222 külső szűrő, 24 fok, fény 2x24w, majdnem egy éve megy, elhullás csak az elején volt, szűrő csere óta nincs.
2019. jún. 5. 19:02
 3/5 anonim ***** válasza:

A darakor szabadszemmel is jól látható de rahedli parazita van ami nem. Egy bifokális fejlupé nagyod lendít a felismerésen.

Köthető új hal vagy növény betelepítéséhez? Időszakosan jelentkezik pl, vízcserekor vagy mindig? Van légszomj vagy csak vakarózás?

Ha nem lehet azonosítani, pakold külön-külön tartályba a betegeket, kezeld az egyiket gomba a másikat baktérium , kop.férgek stb. ellen nagyon enyhe dózisban, nehogy a mellékhatás félrevezessen és várd ki melyik használ.

2019. jún. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A crypto-t telepítettem mostanában, semmi mást. De a tünetek előbb jelentkeztek. A lebegést és a vakarózást leszámítva nem látszanak betegnek. Nem pusztulnak, nem soványnak, külsérelmi nyom nincs, épnek látszik minden testrészük.

A légszomj pipálásban nyilvánul meg? Mert nem pipálnak. A gyors kopoltyúmozgást láttam tüneteként leírva, de nem tudom, hogy mi számít gyorsnak. ???

2019. jún. 6. 09:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha egy tünet nem egyértelmű akkor nincs. A gyors kopoltyúmozgást nem kell számolgatni mert feltűnő.

A pipálás a légszomj is egyértelmű hogy nem hörpint néha a levegőből hanem a szája a felszinhez tapad percekig.

Beazonosítás nélkül csak azt teheted hogy a beteg halat hatásoknak teszed ki: másik talaj és növénymentes medencében magasabb hőmérsékleten gyógykészítményeket próbálsz ki. Az is lehet hogy az átrakás után azonnal elmúlnak a tünetek tehát valamilyen negatív vegyihatás érte pl. oldódó közet vagy nehézfém. A klór ártalom is okoz hámsérüléseket de nem feltételezem.

Ha a módszer megvan két lehetőséged van: gyógykezeled az egész akvát, ez elég dúrva módszer lassan jön rendbe. Én inkább pár hétig minden halat átraknék, halmentes akvában éhen vesznek a paraziták.

2019. jún. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!