Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel lehet kezelni?

Bluesapó kérdése:

Mivel lehet kezelni?

Figyelt kérdés
Egy olyan akváriumi díszletet szeretnék létre hozni, mely egy erdőt akarna ábrázolni. Erre a célra összevágtam különböző vastagságú pár éve száradó akácfát. A kérgét szeretném rajta hagyni. A kérdésem ezzel kapcsolatos lenne. Mivel kell kezelnem? Áztatás előtt vagy utánna? A válaszokat előre is köszönöm.

#belső elrendezés
2019. jún. 10. 06:53
 1/7 anonim ***** válasza:

A legjobb lenne szerintem valamilyen szőlőtőke használata (nem vagyok benne biztos hogy az akác jó döntés, de a kollégák majd kijavítanak).


Alapból azt tudom mondani, amivel a szőlőtőkéket is kezelni szoktam. Áztatom, akár több hónapot is külön hordóban, ezalatt többször bepenészesedi, nyálkásodik, lesikálom, vizet cserélek és kezdem elölről, egészen addig, amíg kb le nem süllyed. Utána egy gyors forrázást csinálok (ezt szokták kifőzésnek nevezni, de főzni nem szabad mert roncsolja és hamar el fog rohadni), és utána mehet az akváriumba. Eddig sose volt még vele gondom.

2019. jún. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Most már tényleg érdekel, hogy akácfát lehet-e akváriumba használni? Mert ma tettem be áztatni. Ha nem jó ez a fajta fa, akkor nem akarnák időt pazarolni rá. A szőlőtőke már megfordult a fejembe. Csak most nincs, aki felszámolná a szőlőültetvényét.
2019. jún. 10. 14:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Kéreggel együtt biztosan nem jó , a szőlőtőke oké ha nem volt permetezve minimum 2 évig . Kéreggel együtt nem tudod úgy le kezelni h jó legyen , túl porozus a felülete (pl mugyantaval). Kéreg nélkül talán , az akáctól egyébként jobbak a kemény gyümölcs fák ..
2019. jún. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem használnék akácot!!!

Se fenyőt, se tiszafát. Nem érdekel melyik része mérgező, nekem egyszerűen mérgező, és nem rakom az akváriumba. Ilyen egyszerűen szoktam ezt kezelni. :)


A szőlőtőke... hát igen, a permet miatt ritkaság jót kifogni. A gyümölcsfa nem rossz, tölgy, bükk, platán is jó.

A kéreg se probléma. Elkorhad idővel, na és? A természetben is elkorhad. Egy bika szűrőnek meg se kottyan. Az előkészítést szintén nem kell túlbonyolítani.

Az mondjuk hasznos, ha fullra ki van száradva. Még úgy is áznak ki belőle mindenféle szerves anyagok, amiken megtelepedhetnek a gombák, de ez szintén nem probléma, algaevő halak szívesen eszegetnek belőle.

Ha ki van száradva, akkor úszik a vizen, szóval csak bele kell dobálni az akváriumba, idővel lesüllyed, és akkor csinálhatsz belőle erdőt.

2019. jún. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az Akvakertész fórumon nagyon sokat lehet erről a témáról olvasni.
2019. jún. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
A fák és cserjék gyökerét érdemes használni mert az ágak viszonylag hamar tönkremennek ( szőlőnél is a gyökérzet a tartósabb ) . Amúgy jó az akácfa is de nála is ugyanez a helyzet. A kérget is lehet külön használni de az ágakról leválik rövid időn belül, valószínűleg már az előáztatás során. Én csak a hosszú szárítás után simán beáztatom a gyökeret, közben hetente vizet cserélek és eltávolítom a kéreg részt valamint a vékonyabb szálakat. KB egy hónap ázás és sikálgatás után újra tiszta vízbe teszem és csersavport (gyógyszertár) szórok a vízbe ez fertőtlenít és keményít, ha nagyon színezne a gyökér akkor citromsavat is használok. Egy hét után kiveszem és ha megszáradt kicsit, hőlégbefúvóval megperzselem ( csak barnára és nem megégésig). Ezt követően már csak addig áztatom amíg magától lent nem marad, még egy sikálás és mehet a helyére . KB 35-éves az így előkészített szőlőgyökerem az akváriumomban. Lehet főzni is de csak forrásig, utána hagyni kell kihűlni a vízben, a hosszas főzés roncsolja a fa szerkezetét, a gőzölés jó lehet de házilag nehéz kivitelezni. Természetesen nem állítom, hogy csakis így lehet jól előkészíteni a gyökereket ez csak az én módszerem de ezt biztosra merem mondani.
2019. jún. 11. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a tartalmas és hasznos tanácsokat. Úgy néz ki, hogy az akác-projektet elvetem. Van egy ismerősöm aki (tudom), hogy nem permetezte szőlejét így majd ott körülnézek. Amúgy a külső filteremet eleve túldimenzáltam. Egy Hydor professional 600 működik majd 250 literes akváriumban.
2019. jún. 11. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!