Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy hűtsem le az akvárium vizét?

Hogy hűtsem le az akvárium vizét?

Figyelt kérdés

2019. jún. 10. 14:20
1 2
 1/12 anonim válasza:
37%
Mi vizet teszünk egy műanyag palackba. Ezt lefagyasztjuk és utána etesszuk az akváriumba. Több palackot cserélgetni így
2019. jún. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. jún. 10. 19:34
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha nem szeretnél akvárium-klímára beruházni, akkor a fent említett megoldás teljesen megfelelő. A palack mérete függ az aki méretétől, illetve Archimedes törvénye értelmében le kell venni a palack térfogatának megfelelő mennyiségű vizet.
2019. jún. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 peca1000 ***** válasza:
Klímával ( mobil vagy split), mert akkor a helyiség hűtésével az akvárium is hül, ha több aksi is van, akkor ők is hülnek.
2019. jún. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Salx Narval ***** válasza:
Számos lehetőség van egy akvárium hűtésére de én is a lakás "hűsen" tartását helyezném előtérbe, már csak a saját közérzetem érdekében is.:D Ha nincs klíma akkor sötétítők, szúnyoghálók felszerelésével és éjszakai szellőztetéssel. Az a tapasztalatom, hogy engem jobban megvisel a meleg mint a halaimat.:D Mi a konkrét helyzet nálatok, mekkora és milyen tetővel, szűréssel rendelkezik az akvárium, milyen halaid vannak? Ezeket jó volna megválaszolnod, hogy célirányosan kitalálhassuk a legjobb megoldást. Addig is a fent említett lakáshűtési módszert ajánlanám figyelmedbe.
2019. jún. 12. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

63literes 7 guppi, 1 algaevő és 1 páncélosharcsa.

Tetővilágítás van és már 30 fokos a víz de a halakat nem nagyon tudom hogy hogyan mutatják ki ha melegük van?

Szűrés 1 520l/h meg egy 300l/h van benne.

Klíma csak a másik szobában van de oda nem fér el az akvárium. A klímát meg nem tudom átvinni :D.

2019. jún. 12. 12:00
 7/12 Salx Narval ***** válasza:
A tetőbe szerelj egy kis ventilátort és fújasd el a hőt a csövekről. Szellőzőket is kellene csinálni, vagy ne zárd le teljesen a tetőt. Te látod, mit lehetne tenni a jó szellőzés érdekében. Esetleg a vízfelszínt is lehetne fodroztatni egy másik ventilátorral a jobb párolgás és hűtés érdekében, vagy a szűrő kiömlő nyílását emeld a víz fölé, ha van levegőztető, vagy esőztető most mindkettő mehet. Amúgy ez még nem okoz gondot nekik, feleslegesnek tartom jegelni. Mint ahogy már írtam, nappal árnyékolj, este szellőztess.
2019. jún. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mindig árnyékolom. Van esőztetőm és levegőztetőm is. Akkor mostmár használom azt is.
2019. jún. 12. 15:48
 9/12 Salx Narval ***** válasza:
A megnyitott tető és a víz fodrozódása intenzív párolgást okoz, ez nem baj hiszen ez a cél ezáltal hűl a víz, viszont az elpárolgott vizet desztillált v halak tartására is alkalmas ioncserélt vízzel kellene pótolni különben túlkeményedik. A guppikat nem zavarná de a többi haladat igen.
2019. jún. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Salx Narval ***** válasza:
Nem tartozik ugyan a kérdéshez de ugye azt tudd, hogy a páncélosokat rajban kellene tartani az ancinak viszont kicsi az akváriumod. Ekkora akváriumban bővíteni és ideális körülményeket sem tudsz kialakítani minden halad számára. Az lenne a megoldás ha vásárolnál egy 100-literes akváriumot az algázónak és az 5-6 db páncélosnak. Lehetne melléjük kisebb esetleg közepes méretű dél-amerikai halakat telepítenél a felső ill középső részre és természetesen a vizet is az igényeikhez kellene igazítani. A guppik pedig simán belaknák a jelenlegi akváriumot, sőt a ritkításukról is gondoskodni kellene v csak hímeket kellene tartani.
2019. jún. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!