Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Letört üvegdarab javítása...

Peca1000 kérdése:

Letört üvegdarab javítása akváriumon lehetséges?

Figyelt kérdés

Vettem egy használt akváriumot, majd otthon jobban átnézve vettem észre egy sérülést az egyik oldalsó lap alján.


Konkrétan kitört onnan egy 1 cm széles és fél centi magas darab de úgy, hogy kívülről nem látszik


Mivel lehet a hiányzó üvegrészt helyettesíteni, kijavítani?


Még nem tettem bele vizet.


6mm es, fekete ragasztású übegről van szó, egy 160 l-es akvárium, 2 merevítése is van.


Ő azt mondta, hogy nem szivárgott ki a víz, ma engedték le a vizet és kádban takarították ki (itt már fogtam a fejem, lehet, hogy ott sérülhetett meg).



2019. jún. 17. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán valami erős ragasztót odanyomsz, az megfelelő. De üveget nem lehet alapból javítani. lehet, hogy jobban jársz, ha nem használod :(
2019. jún. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Skid05 ***** válasza:
A gond az, hogy azon a ponton nyilvánvaló fizikai behatás érte az üveget, ergo nyomástól terhelve (most még) láthatatlan mikrorepedések kiindulópontja lehet a hiányos rész. Továbbá nyomhatsz oda bármit, ott vékonyabb az üveg, mindennek tetejébe alul van és 130 nettó liternek azért van nyomása. Ha kívülről nem látszik akkor aligha a kádban sérült meg. Benne van, hogy évekig elmegy így meg az is hogy két hét múlva megadja magát, hazárdjáték. Egy egész szoba enteriőrjét hazavághatja egy sérült üveg. Üveget kéz alól venni hatalmas lutri, még úgy is, hogy látod működés közben az akváriumot. Azt a lapot cserélném.
2019. jún. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Ragassz bele teljes szélességbe egy merevítőt belül az majd átveszi a terhelést és a talaj el is takarja. Kívül nincs értelme semmivel kipótolni. Természetesen használatbavétel előtt töltsd peremig vízzel és várj pár napot. Az oldal lecseréltetése sem nagy dolog egy szakinak, de akár magad is elvégezheted ha úgy érzed menni fog. Próbát ez esetben is ajánlott csinálni de gondolom ezt te is tudod.
2019. jún. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szerintem egy szakival kicseréltetem a lapot, az a biztos.


Köszi a válaszokat! Délután küldöm a zöld kezeket.

2019. jún. 18. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!