Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek van három halam...

Mit tegyek van három halam már egy ideje megvannak az egyik halam szeme nagyobb mint a másik felfordul és féloldalasan fekszik valahogy segíteni lehetne rajta nagyon szeretem de nem tudom mit tegyek szegény küzd mit tegyek?

Figyelt kérdés
régen mikor megvettük akkor minden rendben volt de nagyobb a szeme van valami gyógyszer rá vagy mi?
2019. jún. 18. 12:46
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
ja azt nem említettem teleszkópszemű aranyhalak
2019. jún. 18. 13:00
 2/24 anonim ***** válasza:

[link]


itt nézelődj.

A betegségek általában a rossz tartási körülményekből adódnak.Az aranyhalak 200-300 litertől tarthatóak nagyon erős szűréssel (vagy kerti tóban). Ha nálad ez nem így van akkor ne számíts túl sok jóra velük kapcsolatban,kis helyen fel fogják dobni az uszonyt.

2019. jún. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
az első kommentelő de csak neki van ilyen baja a többit is ugyanekkor vettem mikor őt és ők egézségesek semmi bajuk sincs lehet hogy ez egy selejt?
2019. jún. 18. 13:12
 4/24 A kérdező kommentje:
de lehet hogy az is a baja ahol vettük nagyon rossz körülmények között volt és lehet ott kapta el a betegséget mert azt mondtad hogy feldobja hamar a pacskert eltelt 1,2 év és nem halt meg
2019. jún. 18. 13:15
 5/24 anonim ***** válasza:
Az aranyhalak sokáig élnek (10-20 évig!),és elég strapabíró halak. Az 1-2 év nekik nem túl sok. Mekkora akváriumban tartod őket?
2019. jún. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
és hogy lehet gyógyítani?
2019. jún. 18. 13:23
 7/24 A kérdező kommentje:
régen kicsi kerekakvárimban voltak ezek kisebb fajta ranyhalak kb 60 70 90l es nemtudom de mindent rakunk a vizükbe antiklór parazita ellenit meg metálkéket is
2019. jún. 18. 13:25
 8/24 anonim ***** válasza:

Nem azt írtam hogy hamar halnak meg.. Ha egy éve nálad vannak akkor nálad van a baj.Amiért nem írod meg hány literben vannak,feltételezem egy picike akváriumban. Ha ez így marad valszeg a másik kettő is el fog pusztulni.Ezt a betegséget úgy tudnád megoldani,hogy szerzel egy nagy( 200-300literes akváriumot) külső szűrővel,elolvasol pár könyvet a témában és megfelelő körülményeket teremtesz nekik. Másik lehetőség,hogy elajándékozod a másik kettőt olyannak aki meg tudja ezt tenni.


Tessék: Szemkidülledés:

Ez a szemgolyó kidülledésével járó betegség csúnya látvány. Általában nem ragályos és éppoly gyorsan elmúlhat, amilyen hirtelen meg jelent.

• A tünetek: A halaknak, melyek ebben a betegségben szenvednek, az egyik vagy mindkét szeme kimered, kidülled. A tünetet általános rossz állapot kíséri. A halak ilyenkor alig esznek. A szemkidülledés a hasvízkór melléktünete is lehel.

• Az okok: Okozhatja vírus, baktérium és parazita egyaránt. A betegség megjelenéséért gyakran a vízminőség a felelős.(!)

• Kezelés: Sajnos nem létezik egyetlen hatásos kezelés sem, kivéve ha bakteriális a fertőzés, mert akkor antibiotikummal eredményes lehet. A legjobb ilyenkor elkülöníteni a beteg halakat, s nem árt ellenőrizni a víz minőségét. Ha a vízzel van probléma, hozzuk rendbe, javítsuk fel a minőségét, valószínű, hogy akkor a halak hamarosan rendbe fognak jönni.

2019. jún. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
hát a miénk lehet olyan 190 200l es utánnanéztem és a víz is nemrég volt takarítva
2019. jún. 18. 13:35
 10/24 A kérdező kommentje:
meg azt sem értem hogy mért mondják akkor a hal boltosok csak egy példa hogy 40l es akváriumban is elég
2019. jún. 18. 13:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!