Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumban lévő szűrőnek...

Az akváriumban lévő szűrőnek és levegőztetőnek állandóan kell-e működnie, vagy szakaszos is lehet? Éjszakára lekapcsolhatom-e a fényt is és a levegőztetőt is? új akvarista

Figyelt kérdés
2008. nov. 13. 08:51
 1/6 anonim válasza:
78%
Mi így szoktok: a fényt éjszakára lekapcsoljuk, a levegőztetős szűrőt pedig csak etetés ideje alatt.
2008. nov. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Szia, ha van amúgy is élő növény az akváriumban akkor éjszakára le lehet kapcsolni a levegőztetőt, de ez attól függ hogy mennyi hal van, ha nagyon sok, akkor lehet a növények kevés (sógoromék akváriumában kipusztultak a halak, mert egy éjszaka nem ment a levegőztető, de nekik sok nagy hal volt kevés növény)én a fényt, csak akkor szoktam bekapcsolni ha otthon vagyok, amúgy időzítőre van állítva 2 óránként fél órára, de éjszaka mindig kikapcsolom a világítást.
2008. nov. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kzs ***** válasza:
60%

Folyamatosan menjen a szűrő is, és a levegőztető is.

Tudod arról van szó, hogy a szűrőben baktériumok vannak, amik a káros anyagokat (pl. halak ürüléke, elrothadt növényi részek) lebontják. Ezek a szűrőbeli baktériumkolóniák nélkülözhetetlenek az akvárium életében: hozzátartoznak a megfelelő biológiai körforgás fenn állásában. Szóval nekik (mármint a baktériumoknak) kulcsfontosságú az oxigéndús víz.

Ezért nem szabad kikapcsolni sem a szűrőt, sem a levegőztetőt.

2008. nov. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítőkész válaszokat
2008. nov. 13. 21:30
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a segítségekért, az akváriumom néhány napja kristálytisztává vált, a halaim gyönyörűek, imádom nézni őket, kívánok minden halimádónak hasonló gyönyöröket. Külön szeretnék köszönetet mondani egy úrnak Erdőkertesen, aki -miután a veresegyházi akvarisztikai boltban szintén vásárló volt -halakat és növényeket ajándékozott nekem
2008. dec. 8. 20:23
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Éjszaka a növények is oxigén fogyasztóvá válnak, mert nem tudnak fotoszintetizálni... Tehát hiába van benne sok növény, a sok növény éjszaka sok oxigént használ el. Célszerű a szűrőt, levegőztetőt járatni
2009. jún. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!