Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tiszta az akvárium szűrője?

Tiszta az akvárium szűrője?

Figyelt kérdés

Dióhéjban: Probléma, ha a szűrő szivacsa tiszta?


Lehet, hogy hülye kérdés igazából, és már rég olvastam ezeket el részletesen, de ha jól emlékszem, azon egy idő után kéne lennie valamiféle baktérium tenyészetnek, amik segítenek tisztaság fenntartásában, és amire ügyelni is kell, hogy ne kaparjuk le. Ez jelen is volt, ám kábé másfél hónapja tiszta a szivacs teljesen amikor a heti vízcserével nyomkodnám ki. Mindig óvatosan csináltam, 2-3 gyengébb nyomás, kijött a dzsuva és mehetett is vissza.

A víz igazából azóta is tiszta, easy carbot használok 1 milit naponta az algák miatt amik már eltűntek ugyan, de nem merem befejezni, nehogy visszajöjjön. 55 literes maga az akvárium guppikkal, növényekkel (anubias nana és gömbmoha). A szűrő elméletileg működik, szokott kijönni a szivacsából kosz.


Ha teljesen hülyeséget írtam, és az az összeállt valami csak piszok volt, amit illett volna mindig eltávolítanom, és örüljek, hogy eltűnt, akkor nem szóltam :D


2019. jún. 28. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Annak a nagy része kosz. Nyilván nem tudod elkerülni, hogy valamennyi bacit is kimoss, de ha akváriumvízben mosod, akkor marad annyi amennyi elegendő.
2019. jún. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, baj.

Ne nyomkodd, még ennyire se. Ha egy hónapban csak 1-szer igényli a kinyomkodást, az se baj. Sőt...

Akkor nyomkodd ki, ha már nagyon leesik a vízforgatás.

2019. jún. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Nem kell a szűrőt a heti részleges vízcserekor mindig kipucolni, akkor tisztítsd csak ha már nem keringet rendesen. Ha szabályozható az átfolyás akkor az áramlás csökkenésekor mindig tekert kicsit erősebbre, ha már így is gyenge akkor jöhet a szivacs óvatos kinyomkodása, mindig az akváriumból vett vízben csináld. Heti vízcserekor a talajt viszont érdemes tisztítani, a szűrőt csak ha szükséges.
2019. jún. 29. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Vödörbe folyatom mindig a vizet, szóval a szűrő szivacsa is abban kerül kinyomkodásra, akkor most várok 2 hetet és megnézem, milyen állapotban lesz a szivacs.

2019. jún. 30. 19:43
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Ne a szivacsot nézegesd hanem a szűrő áramlását.:D
2019. júl. 1. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!