Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumi berendezéshez...

Akváriumi berendezéshez milyen ragasztó használható?

Figyelt kérdés
Szeretnék új akváriumot a teknőseimnek, és arra gondoltam hogy sziget menteset vásárolnék és magam készítenék szigetet belé. Ahhoz amit kitaláltam viszont ragasztani kell és olyan részeket is amik víz alatt lesznek. Ehhez van valami speciális ragasztó vagy bármilyen ragasztót lehet használni? Énleginkább a ragasztópisztolyon gondolkodom, de nem tudom hogy az abban használatos ragasztó jó e erre. Elsősorban a teknőseim egészsége a fontos, nem akarok olyan ragasztót használni amiből a vízben esetleg kioldódik valami káros anyag.

2019. júl. 1. 20:26
 1/6 Samu Béla válasza:
Gumiám vagy hasonló szilikon ragasztó. Magát az akváriumot is össze lehet vele ragasztani
2019. júl. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szilikon. Egy hátránya, hogy ha megunod és átrendezed akkor nagyon nehéz az üvegről levakarni. Egyébként 20 évig tart.
2019. júl. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem az üvegre akarok ragasztani. Arra gondoltam, hogy fogok egy nagy lapos követ vagy valamit (akár egy külön üveglapot amin van műfű) ami szigetnek megfelel, ennek az aljára kissebb kavicsokból ragasztok 4 lábat/pillért, (eddig úgy képzeld el mint egy asztalt) és még ragasztok hozzá mégegy nagyobb lapos követ az oldalához rámpaként. Nagyjából úgy nézne ki a dolog mint egy hagyományos teknős akvárium, szigettel rámpával, csak ez a sziget különálló/kivehető lenne.
2019. júl. 1. 20:41
 4/6 A kérdező kommentje:
ui csak hogy teljesen érthető legyen az a kissebb kavicsos láb, azt úgy értem, hogy több kissebb kavicsot ragasztok egymásra, végül pedig a szigetre magára. így a sziget alá is be tudnak majd menni
2019. júl. 1. 20:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem elsőre is érthető volt a "kőláb" :D

Lehet kapni kifejezetten akvárium ragasztására készült szilikont, amit ugyanúgy a kinyomópisztolyba teszel, mint akármilyen más sziloplasztot. Vagy létezik kis tubusos változatban is: [link]

2019. júl. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pillanatragasztó. A cianoakrilát név ijesztő lehet első hallásra, de nem mérgező és nem oldódik vízben.
2019. júl. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!