Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyire befolyásolja az...

Mennyire befolyásolja az algásodást ha az akvárium másfél méterre lenne egy nyugatra néző ablaktól?

Figyelt kérdés
2019. júl. 3. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A gyakorlatban majd kiderül, hiszen nemcsak a fény befolyásolja. A fény mennyiségét egyébként is lehet csökkenteni függönnyel, a medence falának részleges takarásával stb.
2019. júl. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Skid05 ***** válasza:
Gondolom az ablak falára merőlegesen. Nyilván a napsütéses órák számának növekedésével az algák száma is növekedhet a front illetve az ablakhoz közelebbi oldalüvegen. De ez nem az a fajta zöld pontalga-tömeg ami tényleges algaháborút kéne, hogy jelentsen. A drasztikus algásodásnak más oka lesz elsősorban. A sötétítésre meg temérdek megoldás létezik.
2019. júl. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Nálam is hasonlóan fekszik az akvárium de csak nyáron okoz némi zöld algát a frontüvegen, ilyenkor heti rendszerességgel tisztítanom kellene az üveget ha nincs elsötétítve a meleg miatt mint most. Mágneses algakaparóval heti 1-2 perc munka egy 300-literes frontüvegén, szóval nem egy nagy ügy. Mondjuk nálam az oldalüvegek takarásban vannak és könnyen megoldhatnám az ablak elsötétítését is de úgy vettem észre a növényeknek is jót tesz az a kis plusz fény, mert hajtanak és húznak is kicsit az üveg irányába ( alaphangon működik a világításom ilyenkor.:D ) Minden esetre nem árt gondolni sötétítőfüggönyre, vagy egyéb árnyékolókra de én inkább a meleg miatt használom, a fény okozta algásodást nem találom zavarónak. Más algák nálam nem jelentek meg.
2019. júl. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugyan keleti fény érte, és nem is közvetlenül az ablaknál volt az akvánk, hanem szemben vele úgy 4 méterre. Mi úgy oldottuk meg, hogy magát az akváriumot takartuk. Mondjuk nekünk volt egy polc fölötte, ami minden irányban túllógott, és arról lógott le egy darab sötétítő függöny.

De mondom, keleti ablakról van szó, tehát nyáron órákon keresztül pirította a nap az aksit egészen kora reggeltől.

Szerintem a nyugati nem annyira vészes.


Egyébként úgy néz ki, hogy emellett a keleti ablak mellett lesz a másik, de közvetlenül mellette úgy, hogy az egyik oldalát fogja érni a közvetlen napfény. Már gondolkodtam, hogy mit kezdjek majd vele, és akkor belebotlottam ebbe: [link]

[link]

A videóban látottak szerint lógatnám rá az oldalüvegre.

2019. júl. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xp ali ***** válasza:
Az algásodásban a fény csak egy dolog. A víz összetétele fontosabb és nehezebb is kontrollálni. pH, foszfát, nitrát tartalom, vízkeménység, ilyesmire gondolok.
2019. júl. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!